Mimar Ozan Demirbaş ile yeni projesi hakkında konuştuk

Mimar Ozan Demirbaş

Kordon’daki bu apartman dairesi, Mimar Ozan DEMİRBAŞ sayesinde konfordan vazgeçmeyen ev sahibinin her an her şeye rahatça ulaşabildiği, güncel ve minimal bir kimliğe bürünmüş. Maskülen detaylar ve şeffaflık ilkesi sayesinde davetkar bir yaşam alanı kurgulamayı amaçladık.

Tasarladığımız konseptin kalıcı olmasını, gelip geçen akımlardan etkilenmemesini sağlamaya ve bu konseptte haz uyandırmaya çalıştık. Ana mobilyaların ait olduğu dönemde kısıtlı kalmayıp, gelecek yıllara da uyum sağlayabilecek sade ve yalın hatlara sahip olması gerektiğini düşündük.

Dairenin hacmine göre tasarım sürecinde objelerin de şıklığına özen ve önem göstererek bütünsel bir çalışmaya yapmaya çalıştık.

Mimar Ozan Demirbaş’ın dokunuşu ile yeni bir kimliğe  bürünen Kordon Projesi sahip olduğu eşsiz manzarayı daire içine taşıyarak ev sahiplerine ferah ve aydınlık bir ambiyans yaratıyor. Açık renk tonları sakinliği yansıttığı bu evde dinamizmi mobilya detaylarındaki hareketler üstleniyor. Projenin göz alıcı noktalarında kendini belli eden malzeme birleşimleri tasarıma bütünlüğün yanı sıra şıklıkta katmaktadır.

Mermer-lake, deri-lake gibi ürünlerin birbirini tamamladığı cesur ve maskülen detaylar ortamı davetkar bir yaşam alanı haline getirmektedir. Işık ve ayna kullanımının kattığı derinlik hissi projenin bir çok noktasında kendini göstermektedir.


Bir Cevap Yazın