MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

UFUKBILKAY

Kimler meme büyütme estetiği yaptırabilir?
Meme gelişimi yaklaşık olarak 19-20 yaş civarında tamamlandığı için, 19-20 yaşlarında olan, sağlıklı, memelerinin büyüklüğünden memnun olmayan herkes (meme dokusu hiç olmayan, yetersiz olan ya da göğüsleri yeteri kadar olup da, daha da büyütmek isteyenler) silikon protez ile meme büyütme ameliyatı olabilir.
Dolgu maddeleri ile meme büyütülebilir mi?
Son yıllarda uygulanmaya başlanan diğer yöntemler ise, kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun veya hazır dolgu maddelerinin memeye enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilen tekniklerdir. Bu yöntemler henüz yeni uygulamaya başlandığı için uzun dönem sonuçlan hakkında yeterli ve sağlıklı veriler bulunmamaktadır. Kişisel görüşümü sorarsanız; Meme büyütme ameliyatı demek, silikon meme protezi ile yapılan ameliyat demektir. Hazır dolgu maddelerinin memeye enjekte edilmesini güvenli bulmuyorum.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütülebilir mi?
Yağ dokusunun memeye enjekte edilerek göğüslerin yeteri kadar büyütülebilmesi için ise 2 ya da 3 seansa ihtiyaç duyulabilir. Bu da iki ya da 3 defa ameliyat stresi ve yüklüce bir maliyet demektir. Buna ragmen bile, göğüsleriniz yağ dokusu ile, istenilen büyüklüğe ulaştırılamayabilir.
Meme protezi çeşitleri nelerdir?
Silikon göğüs protezleri temelde; yuvarlak ve anatomik (damla) olarak iki şekildedir. Yuvarlak protezler ve anatomik protezler kendi içinde, üzeri pütürlü (textured) veya düz (soft) olarak ayrılır. Her iki şekildeki protezlerin de düşük, orta, yüksek profilli çeşitleri vardır. Aynca son dönemlerde piyasaya çıkan daha hafif meme protezleri de vardır. Hangi protezin uygun olacağını estetik cerrahınız muayene sırasında vücut yapınız ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak belirleyecektir.
Meme protezleri hangi plana yerleştirilir ? Göğüs büyütme ameliyatında silikon protezlerin yerleştirilebileceği 3 değişik plan
vardır. Bu planlar meme dokusu altı, fasya altı ( zar altı) ve kas altı planlarıdır. Her memenin ve vücudun yapısına göre seçilecek ideal plan değişiklik gösterebilir. Hangisinin seçileceğine, beklentileriniz ve estetik cerrahınızın muayene sırasında tespit ettiği bulgulara göre karar verilmelidir. Memealtı ve zar altı planlarına iyileşme daha rahat ve çabuk olmaktadır.

Meme büyütme ameliyatında iz kalır mı?
Meme protezi ameliyatı yapabilmek için 3 değişik yerden kesi yapılabilir. Bunlar meme altı, meme başı etrafındaki renkli bölümün (areola) sının ve koltuk altı kesileridir. Dolayısı ile yapılacak seçime göre meme altı, meme başı çevresi veya koltuk altı bölgelerinden birinde yaklaşık 4 cm boyunda iz kalacaktır. Bu iz başlangıçta kızarık bir şekilde olabilir, fakat 6 ay -1 yıl civarında soluk bir renk alıp az görünür duruma gelir. Bu iz yerlerinin birbirine göre avantaj ve dezavantajları vardır.


Meme protezinin büyüklüğüne nasıl karar verilir?
Silikon meme protezinin büyüklüğüne karar vermede en önemli belirleyici kişinin memesinin taban çapıdır. Meme tabanının çapına göre protezin taban genişliği belirlenir. Sağlıklı, doğal ve güzel bir sonuç elde etmek istiyorsak seçilecek silikon protezin taban genişliği memenin taban genişliğinden daha az olmalıdır.

ubilkay@gmail.com / www.estetiks.net
0232 422 32 32
Cumhuriyet Bulvarı
No: 135AdilBeyApt. K.6D.ll Alsancak-İzmir


Bir Cevap Yazın