Hafızalara kazınan romantik filmler

aşıklar-şehri-2

Yılın en romantik günü için sevgilinizle ve arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz, yerine göre ağlatan yerine göre güldüren filmleri sizler için seçtik.

Sevgililer Günü’nde sevgilinize hediye almaktan sonra yapılacak en iyi şey romantik komedi filmi izlemektir. Hele ki pandemi yasakları sebebiyle evden çıkamadığımız şu günlerde evde yaratacağınız romantik ortam ve klasikleşmiş bir film izlemek harika bir seçenek olabilir. Bu filmler, yalnızsanız bile arkadaşlarınızla izlerken sizi yer yer duygulandırıp yer yer güldürecek. Sizler için unutulmayan romantik komedi filmlerinden birkaçını derledik. İyi seyirler…

Özel Bir Kadın (1990) IMDB Puanı: 7.0

Yönetmen: Garry Marshall Oyuncular: Richard Gere, Julia Roberts, Jason Alexander

Modern bir peri masalı olan Özel Bir Kadın filmi, zengin bir iş adamı olan Edward ile zeki ve hayat dolu hayat kadını Vivian’ın romantik hikayesini anlatıyor. Aşkın başrolde olduğu filmin başrollerini Julia Roberts ve Richard Gere paylaşıyor. Julia Roberts’a Oscar adaylığı getiren bu romantik komedi, insanın yüzüne bir gülümseme kondurmayı başaran bir 90’lar klasiği.

Aşıklar Şehri (2016) IMDB Puanı: 8.0

Yönetmen: Damien Chazelle Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt

Müzikal sevmeyenlerin bile fikrini değiştirmeyi başaran Aşıklar Şehri, Damien Chazelle imzası taşıyor. Oyunculuğa hevesli Mia ile caz piyanisti Sebastian’ın ilişkisini konu edinen film, Los Angeles’ta geçiyor. Ryan Gosling ve Emma Stone, muhteşem uyumlarından güç alan film, muhteşem müzikleri, canlı renkleri, doyurucu ve insanın içine işleyen hikayesiyle aşıkların kaçırmaması gereken modern bir masal gibi.

Harry Sally ile Tanışınca (1989) IMDB Puanı: 7.6

Yönetmen: Rob Reiner Oyuncular: Meg Ryan, Billy Crystal, Carrie Fisher 

Romantik komedi türünün en bilinen yapımlarından olan Harry Sally ile Tanışınca, herkesin sevdiği filmlerdendir. Meg Ryan ve Billy Crystal’ın başrollerde yer aldığı film, kadın-erkek ilişkilerine bakış açısı ve sorduğu “İki karşı cins sadece arkadaş olabilir mi?” sorusuyla benzerleri arasından sıyrılıyor.

İlk Aşk İlk Dans (1987) IMDB Puanı: 6.9

Yönetmen: Emile Ardolino Oyuncular: Patrick Swayze, Jennifer Grey, Jerry Orbach, Cynthia Rhodes

Müzikleri, dans sahneleri ve platonik olarak başlayıp büyük bir aşka dönüşen hikayesiyle 80’lerin kült sayılabilecek filmlerinden olan İlk Aşk İlk Dans, yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle ile Baby adında ona aşık bir genç kızı anlatıyor. Film, hafızalara sonundaki efsane dans sahnesiyle kazınıyor.

Umut Işığım (2012) IMDB Puanı: 7,7

Yönetmen: David O. Russell Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Umut Işığım filmi, hayatlarında birçok şeyi kaybetmiş, depresif ve umutsuz durumda olan Pat ve Tiffany’nin ilişkisini konu ediniyor. Romantik komedi türünü modern hayat kesitiyle bize sunmasıyla günümüz insanının kendinden çok şey bulduğu bir film.

Sil Baştan (2004) IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Michel Gondry Oyuncular: Jim Carrey, Kate Winslet, Elijah Wood, Kirsten Dunst, Tom Wilkinson ve Mark Ruffalo

Daha çok orijinal ismi Eternal Sunshine of the Spotless Mind ismiyle bilinen film, ayrıldığı sevgilisini hafızasından sildirmek isteyen Joel’un hikayesine odaklanıyor. Film; derin ve samimi karakterleri, insanı kendisini sorgulatmaya iten olay örgüsü, hafızalara yer eden muhteşem görselliği ve sayısız göndermeleriyle zamansız bir klasik.


Bir Cevap Yazın