Yeni yıl makyaj trendleri

Altın-renkli-ciltler-kopya

Yeni yıl kutlamaları her ne kadar evde bile olacak olsa biraz parıltıyı hak ediyor. Özellikle 2020 gibi bir yılı uğurlarken… O yüzden yeni yıl havasına girmenize hiçbir şey engel olmasın ve en şaşalı kutlamaya gider gibi hazırlanın. Çoktandır ilgisiz bıraktığınız tırnaklarınıza hak ettiği bakımı vermenin zamanı gelmiş olabilir. Ve evet yeni yıl yeni umutlar, yeni heyecanlar demekse saçlarınız için de yeni bir renk ya da farklı bir kesim demek olabilir. Ve tabii ki gecenin yıldızı olmanızı sağlayacak (evde bile olsak) en önemli şey makyajınız olacak. Kendiniz yeni yılın enerjisine açık, cesaretinizi toplayın ve yeni yılın heyecanına uygun farklı makyaj trendlerine bir göz atın.

Bakır tonlarda kedi gözü makyajı

Son yılların en trend tonları olan bakır renkleri bu yılbaşının gözdesi. Hele ki siyah bir eyeliner ile eşleştiğinde… bakır tonlarında bir farı (belki biraz simli olabilir) göz kapağınıza uyguladıktan sonra eyeliner çekin. Fakat bu geceye özel korkusuz olun farklı şekiller deneyin.

Klasik kırmızı ruj ve büyük kirpikler

Klasikler her zaman vazgeçilmezdir. Hem kırmızı ruj ve dolgun kirpikler kadar havalı ve zarif bir klasikten kim vazgeçmek ister ki? Yarı mat kırmızı rujunuzu dolgun kirpklerle tamamlamak aynı zamanda modern ve sofistike bir görünüm de kazandırır. Bu geceşerefine makyajınıza biraz parıltı da ekleyebilirsiniz.

Holografik göz farı

“Spot ışıklı” gözler olarak da bilinen halo göz farlarını uygulamak bu güzel gecede bütün spotları üzerinize çekebilir. Göz kapağınızın iç ve dış kenarlarına daha koyu göz farı sürüp karıştırın ve ardından göz kapağınızın ortasına hafif, pırıltılı bir göz farı sürerek gözlerinize süper büyük, süper yuvarlak bir etki verin. Güzel ve çekici bir görünüm olması yanında uygulaması bir o kadar kolay.

Siyah parlak dudaklar

Nasılsa evde yılbaşı geçireceğiz denemekle ne kaybedersiniz ki? Dışarı çıkarken bu iddialı ve simsiyah ruju denemekten daha önce çekindiyseniz şimdi tam sırası olabilir. Sadece kapatıcı ile kızarıklıkları eşitlediğinizden emin olun, kirpiklerinizi uzatan rimel ile koyulaştırın ve ardından parlak siyah bir ruj sürün.

Parıltılı, ışıltılı gözler

Yeni yıl gecesi nerede olursanız olun simler, parıltılar ve ışıltılar sizi takip eder. O yüzden böyle bir gecede parıltıyı abartmak da hiçbir sakınca yok. Göz kapağınızın üstünü bir kapatıcıyla kaplayın ardından istediğiniz renk parıltılı farı nazikçe uygulayın. Bu görünümü göz kıvrımınız boyunca süreceğiniz eyeliner ile tamamlayın. Ve işte parıldıyorsunuz!

Simsiyah dumanlı ve etkili gözler

Bir klasik daha olabilir ama bir o kadar da iddialı. Sanırım kadınların her zaman vazgeçilmezi olacak. Önce göz kapağınızın üstüne siyah far sürün ya da kopkoyu siyah bir kalemi far gibi kullanın. Onu hafif dokunuşlarla dağıtıp göz kapağınızın takip edecek şekilde yaymayı unutmayın. Gözlerinizi güçlendirmek için göz kıvrımınız boyunca eyeliner sürüp makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Belki Kim Kardashian size bu konuda ilham olabilir.

Tek renkte makyaj

Bu makyaj kolaymış gibi görünebilir ama dikkatli uygulanması gerekir. İsterseniz mevsimin renklerine uyup bordo tonları tercih edebilir ya da daha farklı ve canlı renkler seçebilirsiniz. Herkes sizdeki farklılığı group bu harika makyajı nasıl yaptığını soracak. Gözlerinize, yanaklarınıza ve dudaklarınıza uyguladığınız rengin kıyafetinizle uyumlu olmasına özen gösterin.

Nude tonlarda makyaj

Yeni yıl gecesi için dramatik, canlı ve güçlü bir makyaj için nude tonlardan daha iyi bir tercih olabilir mi? Tabii ki hayır… Nude tonlardaki farı gözünüze uygulayın ve üst ve alt kirpiklerinize yoğun bir mascara uygulayın. Makyajınızı cilt tonunuza uygun nötr bir rujla tamamlamyı unutmayın.

Yeşil tonlarda göz makyajı

Yeşil tonlarında göz makyajı biraz iddialı gibi gözükebilir ama bu yılı uğurlarken tam buna ihtiyacımız yok mu? Yeşil tonlarında makyaj yaparken farları gözlerinize açıktan koyuya doğru katman katman uygulamanız gerekir. Evet biraz zaman alacak gibi ama sonucunu görmeye değer. En üstüne de biraz ışıltı kattınız mı o gece sizin önünüze hiçbir şey geçemez. Dudaklarınıza hafif bir ruj uygulayarak makyajınızı tamamlayın.

Altın renkli ciltler

Kim altın gibi parlamak istemez ki? İşte size fırsat… İsterseniz göz kapaklarınızı da altın rengi farlarla parlatın isterseniz sadece altın rengi bir eyeliner ile gözlerniziniz makyajını bitirin. Belki de gözlerinize farklı rankle uygulamak isterseniz. Fakat ne olursa olsun altın rengi highligter’ı elmacık kemiklerinize, kaş altınıza, boynunuza kısaca vücudunuzun birçok yerine uygulayabilirsiniz. Yeni yıl için daha gösterişli ne olabilir ki?

Neon renkli göz makyajı

Yılbaşı makyajı elde etmek için pırıltılı, ışıltılı veya farklı mücevher tonları kullanmanıza gerek yok. Neon göz farları size bunun için yardım edecek. Evet her zaman kullandığınız renklerden biraz farklı. Uygulaması zor da geliyor olabilir (inanın ki değil) ama siz 2020 yılını atlatmayı başardınız. Bu tonlar sizi korkutamaz. Haydi o zaman bu neon tonlara bir şans verin.


Bir Cevap Yazın