Yeni yıl heyecanını evinizde ‘kırmızı’yla yaşatın

yeni-yıl-kırmızı1-kopya

Bu yıl, çoğumuz evlerde yılbaşı geçireceğiz. Her ne kadar diğer yıllara nazaran pek coşkulu olamasak da yine de enerjimizi yükseltecek şeyler yapabiliriz. Zor bir yıl geçirsek de yeni yıla yeni hayaller ve umutlarla giriyoruz. Heyecanı ve yeni yılı temsil eden renk ise kırmızıdır. Madem bu yılbaşı kutlamaları evde yapacağız o zaman evimizi kırmızı ağırlıklı dekore edip ortamı daha canlı hale getirebiliriz. Evinize kırmızı rengi katacak birkaç seçeneğe göz gezdirmeye ihmal etmeyin.

Küçük dekoratif objeler

Evinizin çeşitli yerlerine kırmızı dekoratif ürünler koyabilirsiniz. Masanızın üstüne kırmızı bir vazo, pencere önünde küçük bir aydınlatma, cam küreler ya da güzel anıları hatırlatan fotoğrafları kırmızı çerçevelere koyabilirsiniz.

Yeniliklere kapı açın

2020 yılını geride bırakırken siz de güzelliklere yeni kapılar açmayı simgeleyen kırmızı bir kapı süsü takabilirsiniz. Böylece evinize yeni yıl coşkusunu kapıdan davet edebilirsiniz.

Kırmızı çiçekler her yerde

Yılbaşının vazgeçilmez bitkisi olan kokina çiçeğini evinizde çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bir demet kokina çiçeğini alıp yılbaşı sofranızda peçete halkalarında kullanabilir ve vazoya koyup masanızı süsleyebilirsiniz. Ayrıca kapı süsünüzü evde kendiniz yapmak isterseniz sizin için çok güzel bir süsleme aracı olacaktır.

Evin diğer bölümlerini unutmayın

Soframızda masamızda olan kırmızı aynı zamanda koltuğumuzun üstünde bir yastık olabilir. Ya da kırmızı bir battaniyeyi koltuğunuzun üstüne koyup hem enerjinizi yükseltip hem de sıcak bir ortam sağlayabilirsiniz. Hole kırmızı temalı bir tablo asıp yılbaşı temasını güçlendirebilirsiniz.

Günün en önemli yeri

Yılbaşı günü en özen gösterdiğimiz şey belki de sofralarımız oluyor. O güne özel yemekler pişirilir ve mezeler, salatalar hazırlanır. En koyu sohbetlerin olduğu bu masayı kırmızı renkli peçeteler, şamdanlar ya da mumlarla süsleyebilirsiniz.

Değişik fikirler

Kırmızının etkisini hissetmek için merdivenlerinizi bu renkte zincirlerle süsleyebilirsiniz. Kütüphanenizdeki bir rafı yılbaşı biblolarıyla ve kırmızı kitaplarınızla doldurabilirsiniz. Böylece odaya farklı bir hava katarken entellektüelliğinizi de vurgularsınız.


Bir Cevap Yazın