YENİ NESİL DOLGULARLA UZUN YILLAR GENÇ GÖRÜNMEK MÜMKÜN

nermin varılsühaa

Ameliyatsız estetik yöntemleri her geçen gün artıyor, bu sayede bu alanda kullanılan dolgu maddeleri de gelişerek kişilerin çok daha etkili sonuçlar almasına olanak sağlıyor. Günümüzde medikal estetik uygulamalardan beklenen ise en doğal görünümü elde etmek oluyor. Belki de en çok önemsediğimiz yerimiz olan yüzümüzün güzelliğini, gençliğini, sıkılığını, pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını korumak adına yapılan, adını sıkça duyduğumuz dolgu uygulaması nedir, hangi bölgelere yapılır gelin birlikte ele alalım….

Dolgu Nedir?

Dolgu maddesi başlıca etkisini enjekte edildiği alanda bir hacim artışını ve üzerindeki derinin yukarı doğru kalkmasını ve gerilmesini sağlayarak gösterir. Böylece, çökük veya çukur alanların çevreleri ile olan seviye farkı azalır; ışık vurduğunda eskisi kadar gölgelenme olmaz. Dolgu maddesinin özelliğine göre enjeksiyon alanında su tutma, kolajen sentezini uyarma gibi etkileri de söz konusu olur.

Dolgu uygulaması yüz ve dudağın yanı sıra göz altları ve göz çevresi, göz yaşı oluğu, burun köşesinden dudak köşelerine uzanan oluklar, dudak altlarındaki kırışıklıklar, çene kenarları ve elmacık kemiklerine yapılabilir. Yüz dışında ise el sırtına uygulanmaktadır.

Beautiful asian woman gets beauty facial injections. Face aging injection.

Yüz Dolgusu

Yıllar geçtikçe yaşlanan cildimizde elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle göz, dudak çevresi, çene, boyun, burun, alın bölgesinde kırışmalar ve sarkmalar ortaya çıkar. Pek çok farklı bölge için çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan yüz dolguları bu noktada devreye giren, ciltteki ince ve derin kırışıklıkları, sarkmaları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, dudaklara şekil vermek, elmacık kemiğini şekillendirmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir.

Dudak dolgusu

Dudak dolgunluğu yüzün güzel ve canlı gözükmesi açısından önemlidir.Bu sebeple yüz dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı yerlerden biri de dudaktır. Zaman içinde incelen, şeklini ve dolgunluğunu kaybeden dudakları tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak, dudak konturunu belirginleştirmek, dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılabilir.

Burun dolgusu

Gelişen teknoloji ve yöntemlerin medikal estetik uygulamalara hızla yansıması sonucu gerek hekim, gerekse hastaların işleri kolay ve pratik hale geldi. Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilen burun şekli değişikliklerini ifade ediyor. Burun dolgusu estetiği hastalara birçok avantaj sunuyor.

Çene ucu dolgusu

Güçlü bir çene çekici bir yüzün önemli bir unsurudur. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olabilir.

Gözaltı torbaları

Gözaltı torbaları, alt göz kapağı hizasından başlar ve yanaklara doğru genişler. Torbalanmanın yarattığı şişkinliği kamufle etmenin en etkin yolu yanak üstlerine yapılacak hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu dokunuş, yanaklardan gözaltlarına doğru düz bir yüzey yaratarak, yüze dinlemiş, taze bir görünüm verir.


Bir Cevap Yazın