Yazın saçları korumanın yolları

saç yaz 3

Tatil mevsiminin geldiği şu günlerde kendimizi serin sulara bırakıp bronzlaşırken saçlarımıza bakım yapmayı da unutmayalım.

Güneşin bütün ihtişamıyla gücünü gösterdiği yaz mevsimi için tatil planlarımız yapmaya başladık. Bir yandan güneşin, denizin, havuzun tadını çıkarırken diğer yandan da saçlarımıza özen göstermeliyiz.

Plajda geçirdiğimiz vakitlerde aşırı güneşe maruz kalan saçlar kuruyor ve zayıflıyor. Güneşten kuruyan saçlar deniz ya da havuz suyuyla temas ettiğinde daha fazla yıpranıyor ve vitaminsiz kalıyor. Akşamları da  devreye saç şekillendiriciler giriyor. Hal böyle olunca yazın saç bakımına ekstra önem vermemiz gerekiyor. Tatilde de saçlarınızı korumak için birkaç ipucuyu sizinle paylaşıyoruz.

Ilık su ile yıkayın

Her akşam yemeğe inmeden önce deniz ve havuzun saçlarınızda bıraktığı etkiyi ortadan kaldırmak için, saç tipine uygun seçtiğiniz hafif bir şampuan ve saç kremiyle ılık su kullanarak saçlarınızı yıkayın. Eğer saçlarınız boyalı veya röfleliyse, renk koruyucu şampuan kullanın.

Saçınıza bakım yapın

Saçınıza bakım yapmak için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Saç sağlığı konusunda büyük yardımcılardan biri de saç maskeleri. Saç maskesi kullanırken saç tipinize uygun ürünü seçmeye dikkat edin. Özellikle boyalı saçlar için saçların rengini koruyan ürünleri tercih etmelisiniz.

Şapka kullanmak

Saçları güneşten korumak için en etkili yöntem ise şüphesiz şapka kullanımı ve uygun saç modelleridir. Tatil için uygun saç modelleri ise örgüler ve toplu saçlardır.

Saç şekillendiricilere dikkat

Özellikle gün içinde duştan çıktıktan sonra saçlarınızı ısıtıcı makineler ile kurut mamaya özen gösterin. Güneşe çıkacağınız için saçlarınız kurutma makinasının etkisiyle daha kuru ve bakımsız bir hal alabilir. Saçlarınızın doğal kurumasına özen gösterin. Böylece saçlarınız doğal yapısına daha kolay kavuşur.

Cheerful laughing girl with cute flower in light-brown hair posing on horizon background. Gorgeous young woman in white outfit enjoying her vacation on resort and spending time on fresh air

Bir Cevap Yazın