“Yaşanmışlıklarımız bizi biz yapıyor”

Ekranların sevilen dizileri Diriliş Ertuğrul ve Meryem’in yanı sıra önemli müzikallarde de performansıyla göz dolduran sanatçı Tuncay Çağıl ile kısa ama keyifli bir söyleşi yaptık…

İyi okumalar…

tuncay-cagil-rop-divamagazin (1)

 

Tuncay Çağıl kimdir, yakından tanıyabilir miyiz?

1978 yılında dünyaya geldim. Bir insanın başına gelebilecek en iyi ailede gözlerimi açtım. Bu sebepten dolayı çok mutluyum ve şükran doluyum. 13 yaşında askeri okula girdim. Ancak, müzikle, sanatla tanışmamın temelleri bu yıllara dayanır. Eğitim sürecimi takiben 17 yıl boyunca bando astsubayı olarak görev yaptım. Türkiye’nin birçok bölgesinde ve Kıbrıs’ta çalıştım. İşte bu görev esnasında mesleğimi daha iyi icra edebilmek için alternatifler ararken bu kez yolum Royal Music Academy ile kesişti ve bu süreç sadece müzik anlamında değil, dans, vokal ve müzikal oyunculuk anlamında da beni çok besledi. Bugüne kadar hayatımda yer aldığım hiçbir şeyden pişman olmadım. Tüm yaşanmışlıkların bizi biz yaptığını düşünüyorum ve bunun için minnet duyuyorum.

Yeni çıkacak filminizden bahseder misiniz?

Yakın zaman önce 17 Ağustos’ta vizyona giren SİCCÎN 5 filmini çektik ve izleyicimizle buluşma heyecanını yaşıyoruz. 3 farklı ailenin üzerine bir kabus gibi çöken, geçmişte yapılan bir ayinin karanlık taraflarını ve bu girdabın içinde yaşananları konu alan filmimizi korkarak izleyeceğinizden eminiz.

Sizce Türkiye’de korku filmleri hak ettiği ilgiyi görüyor mu?

Evet, ne yazık ki hak ettiğinden daha az ilgi görüyor. Sanırım, bunun sebebi kültürel değerler kapsamında korku öğesinin doğru düzgün işlenmeyişi olabilir.

tuncay-cagil-rop-divamagazin (3)

Rolünüze hazırlanırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Öncelikle bana gelen karakterin fiziksel ve ruhsal analizini çıkarmaya çalışıyorum. Karakterin neler düşüneceği, nelere nasıl tepkiler vereceği konularına uzun uzun kafa yoruyorum. Bunu takip eden süreçte kısa süreliğine de olsa artık o karakteri ete kemiğe büründürmüş oluyorsunuz. Gerisi de çorap söküğü gibi geliyor zaten…

Oyunculuğun yanı sıra müziğe de ilginiz olduğundan bahsetmiştiniz… Rising Star Türkiye ve O Ses Türkiye programlarına da katıldınız, bahseder misiniz?

Katıldığım her iki ses yarışması da güzel bir deneyimdi benim için… Çok keyifli bir deneyim yaşayarak ve bu süreçte yeni arkadaşlar edinerek yarışmadan ayrıldım, hatıralarıma güzel bir anı daha ekledim…

Yer aldığınız Damdaki Kemancı müzikali kapalı gişe oynadı. Projenin detaylarını anlatır mısınız?

Kesinlikle çok güzel bir duyguydu. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran binlerce izleyicimize buradan şükranlarımı ve teşekkürlerimi iletmek isterim. Müzik, dans ve oyunculuk birleşince fevkalade bir atmosferde çok güzel işler çıkıyor ortaya… Uzun soluklu bir Broadway müzikalinin Türkiye ayağında birbirinden yetenekli oyuncularla aynı sahnede olmak muhteşem bir duygu…Yeni sezonda da Eylül ayından itibaren Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde temsillerimiz devam edecek. Tüm sanatseverleri temsillerimize bekliyoruz.

diva-magazin-tuncay-cagil

Ufukta görünen projeler neler?

Şu anda görüşme aşamasında olduğumuz projeler var. Netleşmeden bilgi vermek istemem, sürprizleri bekleyin.


Bir Cevap Yazın