YAĞ DOKUSU HEYKELTRAŞLIĞI (LIPOSCULPTURE)

Vücudumuzda bulunan yağ dokusu, aşırı kilolu olmasak dahi göbek etrafı, bel yanları, basenler ve bacak içi gibi bölgelerimizde birikme eğilimindedir. Bu durum genetik yapıya veya bazen sedanter yaşam biçimine bağlı olarak ortaya çıkar. Hatta bazen de ne kadar spor yaparsak yapalım sözu edilen bölgelerdeki istenmeyen yağlarımızdan kurtulmak pek müm küm olmamaktadır.

Surgical Lines. Woman Body In White Underwear With Marks On SkinYağ dokusunun bedenimizin bazı bölgelerinde birikmesi vücudumuzda kötü görüntü yaratan şekil bozukluklarına neden olur. Bu şekil bozuk lukları basenlerde yanlara doğru taşma, karında göbek etrafında öne doğru bombeleşme, bacaklarda iç kısımlara doğru taşma ve sarkma, bacakların birbirine sürtmesi şeklinde olabilir, bu görüntü popo bölgesinde düzleşmeye sebep olur veya kişinin popo bölgesi zaten küçük ve düz ise bu durum daha belirgin, daha göze batar hale gelir. Basenlerde, sırtta ve göbekte aşırı yağlanma memelerin küçük görünmesine neden olur.

Liposakşın eskiden beri iyi bilinen ve sık uygulanan oldukça güvenilir bir yöntemdir. Liposakşın yaptırmaya karar vermiş kişilerde; meme küçüklüğü, yüzde çökme, sarkma, popo bölgesinin küçük, düz ve sarkık olması gibi şikayetler de varsa, lipo sakşın yapılacak kişide, yağlar çok daha ince ve özel kanüller yardımı ile alınarak toplanmakta, süzülüp çeşitli işlemlerden geçirilerek, vücuda enjekte edilebilir hale getirilmektedir.

Kök hücre deposu olan yağ dokusu kalıcılığı oldukça fazla olan ve vücutta bol miktarda bu lunan en doğal, allerjik olmayan dolgu madde sidir. Bu özelliklerinden dolayı az miktarlardan çok miktarlara kadar vücuda enjekte edilebilir ve sorunsuz iyileşme sağlanabilir.Marks on the women's buttocks, waist and legs before plastic surgery.

Hastanın yağ birikimi olan bölgelerinden yağla rın kanül yardımı ile alınması; bel, basen, bacak içi, sırt gibi bölgelerin incelmesini ve vücudun doğal kadınsı kıvrımlarına kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda eğer kişinin memeleri küçük ise poposu küçük ve düzleşmiş ise veya yüzünde ya da vücudunun başka bir bölümünde çökme, gevşeme, sarkma varsa toplanan yağlar verilecek bölgeye göre uygun çap ve büyüklükteki kanüller yardımı ile enjekte edilerek, memelerin büyütülmesinde, poponun büyütülüp şekillen dirilmesinde, kalçanın kadınsı hatlarının oluştu rulmasında, bel oyuntusunun oluşturulmasında kullanılmaktadır.

Böylece tam bir vücut heykeltraşlığı yapılmış olur. Vücuttaki bu heykeltraşlık uygulaması yağ dokusu ile yapıldığından dolayı biz estetik ve plastik cerrahlar bu işleme Liposculpture uygula ması diyoruz.

Yağ dokusuna dayalı heykeltraşlık (Liposculptu re) işlemi uygulama yapılacak bölgenin büyük lüğüne göre lokal anestezi, sedasyon anestezisi, spinal anestezi (belden uyuşturma) veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir.


Bir Cevap Yazın