Ulukartal, oğlunun adını yaşatıyor

DSC_3360

Hayırsever iş kadını Oya Ulukartal on bir yıl önce vefat eden oğlu Sabri Hakkı Ulukartal adına Çeşme’de cami yaptırdı.

İzmir’de bugüne kadar çok sayıda sosyal yardım projesinde yer alan, Bornova’da anaokulu yaptıran Oya Ulukartal, 11 yıl önce vefat eden oğlu Sabri Hakkı Ulukartal adına Çeşme’de cami yaptırıp Diyanet İşleri Bakanlığı’na teslim etti.

İstanbul’da gittiği spor salonunda kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Ulukartal Holding ve İntegral Yatırım’ın kurucusu Sabri Hakkı Ulukartal’ın anısı, İzmir’de anaokulundan sonra, Çeşme’de camide yaşayacak. Kartal Makarnaları’nın kurucusu İzmirli tanınmış iş insanı olan eşi Önder Osman Ulukartal’ı bir ay önce kaybeden iş kadını Oya Ulukartal, oğlu Sabri Hakkı Ulukartal’ın adını taşıyan caminin açılışını gerçekleştirdi. Çeşme’nin Boyalık Mahallesi’ndeki arsada 4 ay gibi kısa sürede tamamlanan caminin mimarlığını Çağlarırmak İnşaat A.Ş. sahibi Volkan Çağlarırmak yaptı. Tüm harcamaları Oya Ulukartal tarafından karşılanan Hakkı Ulukartal Camisi, Alaçatı mimarisine göre inşa edildi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı caminin açılış töreninde, kurdeleyi işkadını Oya Ulukartal, Çeşme İlçe Müftüsü Halil Kara, Hisar Cami Müezzini Muzaffer Gülmez ve İzmirli genç iş adamı Fuat Ocakoğlu birlikte kesti. Açılış sonrası Kur’an-ı Kerim’den süreler okundu.

11. Ölüm Yıldönümünde Açıldı

Camiyi Çeşme’ye kazandıran Oya Ulukartal, “İmkanlarım elverdiği sürece eşimin ve oğlumun adını yaşatmak istiyorum. Bornova’da 250 öğrencilik anaokulu yaptırdık. Yine oğlumun adını taşıyor. Açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan gerçekleştirdi. Oğlum ve eşimin adını yaşatmak için bir de cami yaptırayım istedim. Müracaatını yaptım sağolsun müftümüz Halil Kara Bey çok ilgi gösterdi. Başvurular tamamlandı, tüm kurumlar olur verdi ve uygun gördüler. Bu şekilde inşaata başladım. 4 ay gibi kısa bir sürede bu hale getirdik. Açılışını, oğlumun ölüm yıldönümüne yetiştirdik. İnşaatla devamlı meşgul oldum. Çok iyi bir mimarımız var. Adı Volkan Çağlarırmak. Bu hayrı yaparak oğlumun adını yaşattım. Allah bana ömür verdiği müddetçe ve imkanlarım elverdiğince oğlumun adını, ayrıca 10 Mayıs 2021’de kaybettiğim eşim Önder Osman Ulukartal’ın adını yaşatmaya devam edeceğim” diye konuştu.


Bir Cevap Yazın