Uğur Çakı’nın “Füzyon” Sergisi BE Contemporary Art Gallery’de

2-Uğur Çakı

BE Contemporary Art Gallery, çağdaş sanatçı Uğur Çakı’nın “Füzyon” isimli Urla’daki ilk sergisine 16 Ağustos’a kadar ev sahipliği yapacak.

Çağdaş sanatçı Uğur Çakı’nın farklı medyumlarla ürettiği eserlerinin ilk defa bir araya geldiği “Füzyon” isimli karma sergi BE Contemporary Art Gallery’de açıldı. Çakı’nın doğduğu ve büyüdüğü Urla’daki ilk sergisi olan Füzyon’un açılışına birçok sanatsever katıldı. Sergide sanatçının farklı dönemlerde üretmiş olduğu gerçeküstü bronz heykelleri, pop art resimleri, yerleştirmeleri ve ready made çalışmaları yer alıyor. Malzeme çeşitliliği ve bu malzemeleri kullanıştaki ustalığını konuşturmak üzere hazırladığı bu sergi Uğur Çakı’nın bugüne kadar tüm dönemlerine ışık tutuyor.

Disiplinler arası yaklaşımını “Hayal kurmanın birçok tekniği var ise, sanat yapmanın da birçok tekniği vardır” sözleriyle ifade eden Uğur Çakı, sanat teknikleri ve hayal kurma teknikleri arasında bir bağlantı kuruyor. Çakı, anlatmak istediği hikâye ya da hayalin niteliklerine ya da yansıtmak istediği kavrama göre malzemeyi ve gerektirdiği tekniği seçiyor. Antik Yunan’dan günümüze zamanın geçişinden ilham alan sanatçının sanat ve kültür tarihinden etkileri bir arada kullandığı eserleri, gündelik hayattan hikâyeleri eski çağlardan kalma hikâyelerle birleştiriyor.


Bir Cevap Yazın