Türkiye’nin sağlık turizminde yıldızı parlıyor

mono clinicsonnn

Pandeminin etkilerinin azalmasıyla sağlık turizminde ön sıralarda yer alan Türkiye’ye özellikle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan yabancı hasta akışı başladı.

Türkiye dünyada sağlık turizminde hekim deneyimi, gelişmiş hastane altyapıları, iklimi, Türk Hava Yollarının sunduğu ulaşım imkanları gibi bir çok özelliği ile ön plana çıkıyor. Dünya genelinde ve yüksek aşılama oranları sayesinde Türkiye’de pandeminin düşüşe geçmesi sağlık turizmine olan talebi de artırdı. İzmir’de özellikle estetik, obezite cerrahisi, diş tedavilerinde yurt dışından gelen yabancı hastalara hizmet veren Clinic Mono yetkilileri, Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık merkezlerinde ve havalimanlarında alınan tedbirler sayesinde ülkemize ve kliniklerine gelen hasta sayısında artış yaşandığını bildirdi.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEDBİRLERİNİ HARFİYEN UYGULUYORUZ

Sağlık turizmi alanında Avrupa, Amerika ve Afrika’dan hasta kabul ettiklerini vurgulayan Clinic Mono Hasta İlişkileri Koordinatörü ve Çevirmen Oya Erol, “Dünyaca ünlü bir ismi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yurt dışından tedavi için gelen tüm hastalarımız için Sağlık Bakanlığımızın oluşturduğu tüm tedbirleri harfiyen uyguluyoruz. Sağlık turizmi döviz kazandırırken hem de cennet ülkemizin tanıtımını sağlıyor” diye konuştu. Kliniğin açıldığı günden itibaren sağlık turizmi çalışmaları yürüttüğünü anlatan Erol, özellikle Avrupa, Amerika ve Afrika’daki ülkelerden yabancı ve Türk hasta kabul ettiklerinin altını çizdi.  Erol, kliniklerinde; Drag Queen Alexis Stone, Suicide Girl Riae, Fitness Model Mia, Supermodel Carla Howe, Nijerya Güzeli Ronnie ve Dream Boys ekibi gibi ünlü isimlerin estetik operasyon geçirdiklerini ifade etti.

Türkiye’nin en iyi özel hastanelerinde meme büyütme, Türkiye’de Brezilya kalçası, yüz gençleştirme ameliyatları, burun düzeltme, Türkiye’de saç ekimi, Türkiye obezite ameliyatları, Türkiye’de tüp mide, İmplant Diş İzmir konularında Türkiye’nin en konforlu tedavi hizmetlerini sunmaktadır.


Bir Cevap Yazın