Türk ve Alman iş dünyası bir araya geldi

01. Dr. Thilo Pahl Mehmet Eskiyapan Orkan Falay Dr. Marcus C. Slevogt

İş dünyası Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın İzmir ofisinin                 10. kuruluş yıldönümünü Swissotel’deki bir davetle kutladı

Ege bölgesinin önde gelen firma ve kurum yetkilileri uzun bir aradan sonra Alman Konsolosluğunun himayesi altında Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen İzmir Ofisi 10. Kuruluş Yıldönümü etkinliği için Swissotel’de bir araya geldi.  

Etkinliğin ev sahibi Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Markus C. Slevogt açılış konuşmasında, “Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisi yüzünden uzun bir süre İzmir’deki üyelerimizle yüz yüze bir araya gelememiştik. Bugün Hes Kodu ve aşı genelgesine uygun olarak tekrar mesafeli de olsa bir araya gelerek İzmir Ofisimizin kuruluşunun 10. yılını kutlayabildiğimiz için çok mutluyuz. Türkiye’nin en önemli ticaret ve sanayi merkezlerinden biri olan İzmir’de 10 yıldır üyelerimiz için profesyonel hizmetler sunmaya ve üye sayımızı arttırarak Alman-Türk ekonomik iş birliği için bir köprü oluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

AHK İzmir Ofisini 10’uncu yıldönümü sebebiyle tebrik eden ve başarılarının devamını dileyen İzmir Almanya Başkonsolosu Dr. Detlev Wolter etkinlikte şöyle konuştu: “Almanya bölgenin en önemli ticari partneridir. İzmir’deki yabancı yatırımların neredeyse dörtte biri Alman yatırımlarıdır. Bu sebeplerle Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın 10 yıl önce İzmir’de bir ofis açması tam zamanında ve isabetli olmuştur, bu ofis Türk-Alman ticari ilişkilerinin ilk adresidir ve İzmir’de Alman girişimlerin çoğalmasına önemli katkı sağlamaktadır.”


Bir Cevap Yazın