Tuğba Tunçkaya; “samimiyet ve pozitiflik sevilmenin en büyük sebebi”

Tuğba Hanım, son zamanlarda sizi özellikle sosyal medyada sıkça görür olduk. Hikayenizi sizden dinleyelim, çalışmalarınızdan bahseder misiniz ?

Merhabalar, 14 Mayıs 1988 doğumlu Boğa burcuyum. Severek okuduğum İç Mimarlık lisansı yıllarında hobi olarak açtığım blogum günden güne büyüyerek devam etti. Benim için büyük bir keyif olan blogum üniversitenin bitmesinin ardından işim haline dönüşmüştü. Şimdi ise hem kendi tasarımım olan aksesuarları üretiyor hem de bir çok seçkin marka ile keyifli projeler yürütüyorum.

Moda ve alışveriş hayatınızda önemli bir yer tutuyor. Küçük yaşlardan itibaren her zaman ilginiz var mıydı?

4Hem işim hem ilgim gereği alışveriş yapmayı , trendleri araştırmayı , mağaza gezmeyi seviyorum. Biraz klişe gibi gelse de gerçekten de küçük yaşlardan itibaren giyime ilgim büyükmüş. Bununla ilgili annemden epey hikaye dinlerim. Özellikle tatillerde benim büyük valizlerim küçük yaşlarımda çok konuşulurdu.

Moda sizin için ne zaman bir iş haline geldi ?

Üniversitenin bittiği yıldan itibaren aktif olarak blogum üzerine çalışmaya başladım. İki yılı aşkın süredir keyifle de sürdürüyorum. Uzun yıllar daha büyüyerek devam eder diye umut ediyorum.

Moda ve iş dışında nelerle ilgileniyorsunuz?

Hayvanları çok severim , gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi ve yeni tatlar denemeyi çok severim. Kendi kendime sağlıklı yemekler yapmak da çok hoşuma gidiyor. Vakit bulabildikçe spora da zaman ayırıyorum.

Giyim konusunda tercihleriniz genellikle neler oluyor?

Ben olabildiğince günlük spor kıyafetleri hafifçe şıklık katarak kullanmayı tercih ediyorum. Bu bazen jean , crop top ve dolgu topuklarım oluyor. Kimi zaman şifon bir etek ile basic tshirtü kombinleyebiliyorum. Ancak dolabımda olmazsa olmazlarım arasında siyah renk , deri ceketlerim , bol paça pantolonlarım ve crop toplarım aklıma ilk olarak gelenler arasında.

Nerelerden alışveriş yapmayı tercih ediyorsunuz?

Online alışverişi çok seviyorum , akşam oturup web sitelerde mutlaka şöyle bir dolaşırım. Yeni tasarımcıların tasarımları ilgimi çekiyor ve çok başarılı buluyorum keyifle de kombinliyorum. Onun haricinde avm turları olmazsa olmazım tabi , sıradan mağazaları gezerim ve genelde askıda beğenirim

Okuyucularımıza verebileceğiniz moda ve stil önerileriniz neler?tuğba4

Ben mümkün olduğunca vücudumu tanıyarak giyinmeye özen gösteriyorum. Bence ne giyersek giyelim vücudumuza uygun bir kıyafeti hakkıyla taşırız diye düşünüyorum. Trend için giyinmek yerine iyi hissetmek için giyinmekten yanayım. Kıyafetlerin içinde kendimi beğeniyorsam o kombin benim için olmuş demektir. Zorlama kombinler yapmaktan da olabildiğince kaçınıyorum. Gün içerisinde ruh halinize göre de hareket edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Sizi bundan sonra yine moda ile ilgili işler için de mi göreceğiz?

Şimdilik öyle görünüyor:)

Her kadının vazgeçilmez parçaları vardır? Sizinkiler neler?

Benim için yıllardır cut out detayları olan (hele son günlerde tül detaylar ekleniyor bunlara ) kısa üstler vazgeçilmezlerimin başında. Hani nasıl ayakkabı tutkusu olur işte bu da benim için öyle birşey.

Bu kadar çok sevilmenizin ve takip edilmenizin sebebi nedir?

Öncelikle çok teşekkür ediyorum! Sanıyorum bunun nedeni samimiyet ve pozitiflik. Paylaşımlarımda gün içerisinde olumsuz olaylar yaşasam dahi mutlu ve huzurlu paylaşımlarda bulunmaya özen gösteriyorum. Zaten yeterince zor günler geçiriyoruz ülke olarak , bunun yanında trafik stresi , iş hayatı stresi, özel hayat , çocuklar vs derken insanlar biraz olsun rahatlamak için Instagram’a giriyorlar. Ben de orda takipçilerime güzel duygular yaşatabiliyorsam ne mutlu bana. Zaten olabildiğince diyalog halindeyiz instagramda:)

2Blog yazarlığının ülkemizde durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Git gide artan bir grafik içerisinde olduğunu düşünüyorum , gün geçtikçe de bu yükseliş daha da devam edecektir. İlk blogger olduğum zamanlarda yaptığım işi anlatmakta bir hayli zorlanıyor ve tonla açıklama yapmak durumunda kalıyordum. Şimdi ise 7’den 70’e herkes hemen hemen fikir sahibi.

Bu keyifli röportaj için Diva Dergisi’ne teşekkür ediyorum.

Bizler de Tuğba Tunçkaya’ya bu içten röportajı için teşekkür ederiz, İşte Tuğba Hanım’ın sosyal medya hesapları…

https://www.instagram.com/p/BJFnFYoh_OL/


Bir Cevap Yazın