Tıp dünyası M&A Clinic açılışında buluştu

21b-M&A-Clinic-açılış

Doç. Dr. Mehmet Altıparmak, Muğla’da mikrocerrahi yöntemlerin kullanımına yönelik eksikliği fark ederek çıktığı yolda Microsurgery Aesthetics Clinic’i (M&A Clinic) sağlık sektörüne kazandırdı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalını kuran, TÜBİTAK bursu ile gittiği Güney Kore’de dünyaca ünlü mikrocerrah Prof. JP Hong ile beraber doku nakilleri üzerinde araştırma yapan Doç. Dr. Mehmet Altıparmak, üniversiteden ayrılarak sağlık turizmine ağırlık vermek istedi. Muğla’da mikrocerrahi yöntemlerin açığını fark eden Altıparmak, Anestezi Uzmanı olan eşi Doç. Dr. Başak Altıparmak’ın da desteğiyle Microsurgery Aesthetics Clinic’i (M&A Clinic) sağlık sektörüne kazandırdı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden ve özel sağlık sektöründen birçok profesör, doktoru mülki ve idari amirleri bir araya getiren açılış, pandemi nedeniyle gün içine yayılarak farklı saatlerde konuklarını ağırladı.

Klinikte lokal ameliyatlar dahil her türlü müdaheleyi yaptıklarını aktaran Mehmet Altıparmak, “Daha ileri seviyede genel anestezi gerektiren durumlarda ise tedavilerimize özel hastanelerde devam edeceğiz. Asistanımla beraber hastamızı muayeneden itibaren karşılayıp ameliyat ve kontrollerini takip ederek estetik ve mikrocerrahi için gereken herşey için yardımcı olacağız. Sağlık turizmi için de gereken müdahaleleri ileride yaparak büyümemizi sürdüreceğiz. Bekleme odamız, temizliği ve kalitesiyle insanları gayet güzel etkileyen hastalarımızın rahatça bekleyebileceği bir alan. Pansuman odamız ve müdahale odamızda botoks, dolgu, lokal müdahaleler, gençlik aşısı, PRP Mezoterapi, ileride ozon tedavisi ve lazer tedavisi uygulayacağız” diye konuştu.

M&A Clinic’in açılışına Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Üroloji Bölüm Başkanı Hayrettin Şahin’in yanı sıra tıp ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı.


Bir Cevap Yazın