Tatilinizle işinizi birleştirin

tatil iş 5

İş ve tatili bir araya getiren ‘workation’ trendiyle bu yıl yaz mevsimi bambaşka geçecek.

Pandeminin hayatımıza girmesiyle beraber birçok şey değiştiği gibi çalışma hayatımız ve tatil anlayışlarımız da değişti. Şirketlerin büyük çoğunluğu evden çalışma düzenine geçti ve halen bu sistemle çalışmaya devam ediyor. Artık bilgisayarımızın ve iyi bir internet bağlantısının olduğu her yer ofisimiz oldu. 

Fiziksel olarak iş yerinde olmamız gerekmediği yaz günlerinde bunu tatille bir araya getirebiliriz. Hatta bu anlama gelen, İngilizce ‘work’ (iş) ve ‘vacation’ (tatil) kelimelerinden üretilen “workation”; son yılların yükselen trendi haline geldi. Siz de bu trende uyarak tatilde çalışmaya devam edebilir ya da çalışırken tatil yapabilirsiniz. Böylece tatilinizi de uzatmış olursunuz. Burada seyahat kısıtlamalarını ve pandemi kurallarını göz önünde bulundurmak gerekli.

Tatil destinasyonu seçerken pandemi öncesinde olduğumuz gibi özgür değiliz. Şu an için yurtdışı planlarımızı gerçekleştiremesek de yurt içinde de birbirinden güzel yaz destinasyonları var. Workation’ın pandemi dönemindeki bir avantajı da doğanın kalbinde, izole bir tatil yapmanızın mümkün olması. Ayrıca lüks kamp konseptli glamping tesislerini ya da bungalov otelleri de ‘workation’ için çok uygun seçenekler olabilir. Ancak iyi bir internet bağlantısının olmasına dikkat etmeyi unutmayın.


Bir Cevap Yazın