Tanrıçalar yeryüzünde

dior cruise 13

Fransız moda evi Dior, Cruise 2022 Koleksiyonu’nu Avrupa kültürünün beşiği sayılan Atina’da Panathenaic Stadyumu’nda tanıttı.

Fransız moda evi Dior’un Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan Cruise 2022 Koleksiyonu, antik hazine Panathenaic Stadyumu’nda sunuldu. Sembolik mekan görkemli hacmiyle koleksiyonun bütün yaratıcılığını ön plana çıkardı.

Mösyö Dior’un haute couture tasarımlarının tanıtımı için 70 yıl önce Akropolis’te gerçekleşen ikonik fotoğraf çekimine saygı duruşu niteliğini taşıyan bu olağanüstü organizasyon, yerel sanatçı ve zanaatkarların yaratıcılık gösterisine sahne oldu. Dior’un Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri, moda evinin başındaki ilk kadın ve yaptığı çalışmalarda görülmeye devam eden kadınsı bir parıltıyla liderlik ediyor. Bu koleksiyon için Chiuri, kadın olmanın ne demek olduğunu kutlayan bir koleksiyon yaratmayı amaçladı. Koleksiyonun her parçasında Yunan tanrıçalarını görebilirsiniz.

Mösyö Dior dökümlü beyaz elbiselerden, denizci pantolon tulumlarına kadar uzanan görünümler, zaman zaman biraz zarif bir plaj stili yaratıyor. Koleksiyonda tanrıçayı anımsatan tunikler, kumaşları ve el yapımı pileleriyle mermer antik heykellerden ilham alıyor. Straplezden omuz dekolteli yakalara kadar feminen, narin ve havadar elbiseler kendimizi tanrıça gibi hissetmemize sebep oluyor. Koleksiyon, Yunanistan’ı anımsatan cesur mavi renk patlamaları, beyazlar ve nötr renklerden oluşuyor.


Bir Cevap Yazın