St. Petersburg şehrini yansıtan sergi

mavişehir cancan 15

Rusya’nın St. Petersburg şehrinin mimari yapısını, bale sanatıyla anlatan, Natalie Bero’nun “Klasik Petersburg” isimli sergisi Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, fotoğraf sanatçısı Natalie Bero’nun “Klasik Petersburg” adlı sergisine ev sahipliği yaptı. 2020 yılında St. Petersburg Uluslararası Kültür Formu’nun programına kabul edilen Natalie Bero’nun 26 fotoğraflı sergisi, Rusya’nın St. Petersburg şehrinin mimari yapısını, bale sanatıyla gözler önüne seriyor.

Serginin açılışına katılan Natalie Bero, sergi projesini Amerika’daki arkadaşlarının tavsiyesi üzerine hayata geçirdiğini ifade etti. Organizasyon yetkilileri, sergiyi Türkiye’nin çeşitli şehirlerine taşımayı düşündüklerini aktardı.

Serginin açılışında gazetecilere açıklama yapan Mavibahçe Genel Müdürü Rauf Tan Polat, ”Zor bir süreçten geçiyoruz. Dünya olarak pandeminin üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bu dönemde herkesin üzerine düşen sorumlulukları var. Bizler de pandemi sürecinde gereken tüm tedbirlerimizi, hijyen kurallarımızı, Sağlık Bakanlığı’nın, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte kısıtlı sayıda etkinlik gerçekleştirebiliyoruz. Normalleşme dönemine geçmeye başladığımız şu günlerde yurtdışından gelen sergi talebini Mavibahçe olarak değerlendirdik ve ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk. Genelge ve kurallar çerçevesinde daha fazla etkinlik sunmak, misafirlerimizi daha iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Bir an önce hızlı bir şekilde normal hayata geçmeyi bekliyoruz” dedi.


Bir Cevap Yazın