SEVİM TIĞCIOĞLU AKSOY “MÜŞTERİ ODAKLI ÇALIŞMAK ÖZ-KON İNŞAAT’IN EN TEMEL UNSURU”

02

Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği başarı çalışmalarıyla ivmesini her geçen gün yükselten Öz-Kon İnşaat; deneyimli ve uzman teknik kadrosu, modern inşaat teknikleri ve kullandığı kaliteli inşaat malzemeleriyle 2005 yılından bugüne, gelişen, değişen hayata uygun modern yapılar inşa etmeye devam ediyor. Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki güncel talepleri yakından takip eden Öz-Kon İnşaat’ın en özel projelerinden biri olan Garden Liva hakkında bilgi aldığımız Genel Koordinatör Sevim Tığcıoğlu Aksoy ile özel bir söyleşi yaptık…

Sizi yakından tanımakla başlayalım. Kendinizi ve firmanızı tanıtır mısınız?

Öncelikle hoş geldiniz. Ziyaretiniz için teşekkür etmek isterim. Ben Sevim Tığcıoğlu Aksoy. Öz-Kon İnşaat Genel Koordinatörüyüm. Şirketimiz 2005 yılında Ramazan Özel ve Ömer Özel tarafından kuruldu. Yüksek kalite standartları ve yenilikçi mimari çizgileriyle 12 yıldır inşaat sektöründe aralıksız faaliyetlerine devam etti ve yüzlerce aileyi ev sahibi yaptı. Şimdi Öz-kon İnşaat’ın 204 konutluk dev yatırımı ve İzmir’in en büyük projelerinden biri olan Garden Liva’nın açılışına, daire teslimlerine hazırlanıyoruz.

Firmanızı diğer firmalardan ayıran en önemli özelliği nedir?

Başarılı olan her firmanın önem verdiği gibi, biz de ne istediğini bilen vizyoner insanlarla çalışmaya, özgün ve yaratıcı olmaya, yenilikçi bakış açıları benimsemeye ve müşteri odaklı çalışmaya özen gösteriyoruz.IMG-7974Proje ve çalışmalarınızda müşterilerinize ne gibi ayrıcalıklar sunuyorsunuz?

Müşteri odaklı çalışmanın inşaat sektöründe yadsınamaz bir faktör olduğu fikrindeyim. Kendi özgün tarzınızı belirlerken son trenleri ve modayı takip etmezseniz müşterinize hitap etmeniz zorlaşır. Bunu öngörerek tecrübeli ve vizyon sahibi ekipler ile çalışmanın önemi oldukça büyük. Bunun dışında topraktan ya da inşaat süreci devam ederken yaptığımız satışlarda, müşterinin dileğine göre yapılması mümkün olan her konuda destek oluyor ve ilgileniyoruz.

Projelerinizi hangi felsefe ile hayata geçiriyorsunuz?

Güvene dayalı ilişkiler kurmanın çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Konut alıcısının net fiyat, net m2 ve teslimat zamanı hakkında doğru bilgilendirilmesi gerekir. Parasal konuların, zamansal planlamanın ve konut büyüklüğü hakkında kesin bilgiler verilmesi üzerinde titizlikle durmaya çalışıyoruz. Ayrıca, insanlara vakitlerinin çoğunu geçirecekleri bir yaşam alanı sunuyoruz. Dolayısıyla odağımız insanların keyifle yaşayacakları işlevsel bir ortam hazırlamak… Aktif sosyal yaşam vadeden sosyal donatılar, çocuklarını huzurla büyütebilecekleri güvenli bir ortam ve kolay ulaşım imkanı sunan bir lokasyon, projelerimizi hayata geçirirken önem verdiğimiz diğer detaylar…

tMimari ve mühendislik anlayışınız nedir? Tasarım işinizin önemli bir boyutu. Tasarımlarınızda biçimselliği mi işlevselliği mi ön planda tutuyorsunuz?

Tasarımın bu sektör için en önemli detay olduğunu düşünüyorum. Sizin de ilk dikkatinizi çeken şey Garden Liva’nın farklı yorumlanmış mimarisi oldu. Farklılık yarattığınızda bunun insanların gözünden kaçma ihtimali yok. İnşaat sektöründe mimari tarzınızla öne çıkarsınız, tabii bunu kalite ve tecrübe ile de desteklemeniz gerekir. Biçimselliği ve işlevselliği birbirinden ayırmadan ilerlemeli diye düşünüyorum, birine diğerinden daha az önem vermek hata olur. İnsanlara mimari açıdan şahane bir görsel sunup, kullanım kolaylığı açısından vasat durumda bir ev sunamazsınız. İkisini dengede tutarak ilerlemeye çalıştığımızı söyleyebilirim.DSC_0793Mimari ve inşaat sektöründe bu yılın trendleri neler olacak?

Dekorasyon trenlerinin son yıllarda giyim sektörü gibi sürekli bir devinim içinde olduğunu söylesek yanlış olmaz sanırım. Takip ettiğim kadarı ile aynalar, tablolar, raflar ve desen ağırlıklı kağıtlar ile dizayn edilmiş duvarlar oldukça moda. Renk olarak bakır ve tarçın renklerinin pastel tonlarla kombin edilmiş hallerini sıkça görecek gibiyiz.

İzmir’de inşaat ve yapı sektörünün durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

İnşaat sektörünün ülke genelinde yaşadığı sorunlar malumunuz. Dövizdeki artışla beraber tüm inşaat giderleri ve maliyetlerdeki artış sektörü olumsuz etkiledi. Ancak bu sürecin geçici olduğuna inanıyor ve kendi içimizde kalıcı çözümler üreterek ilerlemeye çalışıyoruz. Konut almayı düşünenler şu an düşük faiz oranlarının avantajından yararlanıyor. Bu da sektöre olumlu yönde yansıyor ve satışlardaki hareketliliği artırıyor. Öz-Kon İnşaat olarak Garden Liva’nın satışlarını %92 oranında tamamladığımız için şu an yeni projemiz Homeland’ın lansman ve inşaat hazırlıkları aşamasındayız. Tabii ki Türkiye ekonomisinin sahip olduğu riskleri göz önünde bulundurarak, makroekonomiden yatırım kanallarına uzanan fırsat ve riskleri iyi analizler yapıp doğru yol haritaları belirleyerek ilerlemek gerekiyor.

Önümüzdeki döneme ilişkin yatırımlarınız ve hedefleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Garden Liva’dan sonra önümüzdeki yılın Kasım ayında yaşamı başlatmayı planladığımız 76 dairelik butik projemiz Homeland var şimdi sırada. Marka değerimizi yükseltmeye devam edecek projeler üretmek daimi hedefimizdir…

Adres: İnönü Mah. Ahmet Özkan Blv. No:26,


Bir Cevap Yazın