Saçlarınızı 2021 yılına hazırlayın

parlak-saçlar2-kopya

Bu yıl geçirmediğimiz kadar büyük değişimler geçirdik. Ama değişimler her zaman olumsuz olmak zorunda değildir. Pandemi bize doğal halimizi ve bunun güzelliğini bir kez daha hatırlatmış oldu. O sebeple bu yıl saçlarımızda da doğallık moda. Fakat değişimi ve farklılığı vurgulayan renkler ve modeller de yok değil.

Ön perçemi renkli saçlar

Bu yıl saçlar 90’ların modasına ayak uyduruyor. Saçlarınızın ön kısımlarında ince birer tutamı ya da kısa perçemlerinizi saçınızdan birkaç ton daha açık renge boyamayı deneyin. Kendinizi daha cesur hissediyor ve modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız koyu renk saçlarınızın ön kısımlarını platin ya da gri/ küllü bir renkte boyayabilirsiniz.

Doğal renkli dalgalar

Karantina günlerindeki saç felaketlerinden sonra birçok kişi köklerine geri dönerek doğallığı tercih etti. Kendi saç renginize yakın tonlar seçerek yıllardır aşırı işlenmiş saçlarınızı dinlendirebilirsiniz. Ve saçlarınıza vereceğiniz hafif dalgalar ise sizi çabasızca bir güzelliğe kavuşturacak.

Parlak saçlar

Önümüzdeki yılın dikkat çekici trendlerinden biri de pırıl pırıl parlayan saçlar olacak. Daha sağlıklı bir görünümü de beraberibde getiren bu trend için parlak görünüm veren serumları, spreyleri deneyebilirsiniz.

Bob/Lob kesim

Omuzlara nazikçe düşen saçlara yani bob kesimin uzun versiyonuna, güzellik sahnesinde “lob” diyoruz. Eğer bir değişiklik istiyorsanız geçen senenin de modası olan bob kesimle saçlarınızı kısaltabilirsiniz. Yok ben o kadar kısa kestiremem diyorsanız lob kesim tam size göre! Çeneden köprücük kemiğine kadar değişen versiyonlar ve kulakların arkasına atılan birçok düz varyasyon göreceğiz.

Neon dokunuşlar

Billie Eilish’in neon renkli saçları hepimize ilham olacak. Neon renklerin farklı kullanımlarını önümüzdeki yıl daha çok göreceğiz. Henüz böyle bir değişime açık değilseniz birçok kuaför ve aksesuarcıda bulunan renkli saç çıtçıtlarını da deneyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlar

Eğer doğuştan kıvırcık saçlara sahipseniz çok şanslısınız. Buklelerinizi daha belirgin ve sağlıklı gösterecek “kıvırcık kız” yöntemini şimdiden uygulamaya başlayabilirsiniz. Önümüzdeki yıl kıvırcık saç çok gözde olacak.

Modern Mullet kesimi

KAleci saçı dediğimiz model modern haliyle geri dönüyor. Şaşılacak bir model gibi gelse de Miley Cyrus bunun öncülüğünü yaptı bile. Bu model kesimin şekillendirilmesi kolay olduğu için gündelik hayatınızda size zaman kazandırabilir.


Bir Cevap Yazın