Rolls-Royce “Boat Tail” modeliyle lüksü tanımlıyor

Rolls Royce boat tail 1

Rolls-Royce, özel üretim modeline dayanan “Boat Tail” koleksiyonunu müşteri talebine göre tasarım, kültür ve lüksün iş birliğiyle meydana getiriyor.

Rolls-Royce Boat Tail, Rolls-Royce’un şimdiye dek ürettiği en pahalı otomobil oldu. Dünyanın en pahalı otomobili ünvanını Bugatti’nin La Voiture Noire’ından alabileceği konuşulan bu tasarım araç, 2017’de tasarlanan 13 milyon dolarlık Rolls-Royce Sweptail’den esinlendi. 5,8 metre uzunluğundaki, üzeri açılabilen Rolls-Royce Boat Tail, lüks ve ince detaylarla ince ince işlendi.

Özel bir müşteri için bespoke olarak tasarlanan bu aracın en dikkat çeken özelliği arkasında bulunan ve kapakları bir kelebeğin kanadı gibi açılan bölümü. Burada içinde aracın sahibinin favori içeceğinin sığacağı şekilde tasarlanmış bir soğutucu bulunuyor. Christofle of Paris tarafından üretilen bir tabak takımı ile havyar ve diğer yiyecekleri soğuk tutan gerçek bir buzdolabı da bu bölümde yer alıyor. Tüm bunların keyfini sürerken ekstra gölge içinse esnek bir kumaş ve karbon fiber çubuklarla tasarlanmış bir şemsiye de bu bölüme eklenmiş. Akşamüstü sevdiğinizle birlikte denize karşı bu mavi canavarı park edip günbatımını izlerken insan daha ne isteyebilir ki?

Yeni Rolls-Royce Boat Tail Phantom, Cullinan ve yeni Ghost modelleriyle aynı olan 6,75 litrelik V-12 motora sahip. Ayrıca İsviçreli lüks saat markası House of Bovet aracın sahibi ve eşi için lüks ve iki taraflı saatler tasarladı. Aracın minimalist kontrol panelinin merkezinde, bu saatlerden birinin yerleştirilerek otomobilin saati olarak kullanılabilmesi için bir boşluk da yer alıyor.


Bir Cevap Yazın