Rinoplasti ile gelen sağlık ve güzellik

Burnun aynı anda hem işlevsel, hem de estetik açıdan ideal görünüme kavuşturulması, rinoplasti dediğimiz burun estetiği ameliyatıyla sağlanabilir. Burun, estetik açıdan önemli olmasının yanı sıra; işlevsel olarak da nefes almamızı sağlayan organımız olması sebebiyle önem kazanmaktadır. Sağlıklı burun kanalı sayesinde kişinin kaliteli nefes alması burun içerisindeki aksaklıkların giderilmesiyle mümkün kılınmaktadır. Burundaki bir takım tıbbi sorunların giderilmesi veya yalnızca şekil bozukluklarının düzeltilmesi için yapılan rinoplasti ameliyatlarıyla burun kemeri, sinüzit, burun eti büyümesi, burun ucu düşüklüğü, burun büyüklüğü, burun uzunluğu, burun deliği eğriliği gibi normal görünümü bozan her türlü şekil bozukluğu giderilebilmektedir. Deviasyon dediğimiz kemik eğrilik problemleri, yan duvarların içe çökük olması gibi sorunlar da kişinin burnundan sağlıklı bir şekilde nefes alamamasına neden olur. Hastada kronik burun tıkanıklığı problemleri görülebilir. Rinoplasti ile burundaki şekil bozukluklarının yanında yapısal bozukluklar da giderilir. Böylece hem fiziksel hem de işlevsel düzelme sağlanır.
Burun, yüzde yer alması sebebiyle en çok dikkat çeken organların başında yer almaktadır. Nefes almanın başlangıç noktası olduğunuda düşünecek olursak büyük bir öneme sahiptir. Burun estetiği ameliyatları sadece güzellik anlamında değil, gelişimsel ya da çarpma sonucu oluşan deviasyonları (burun nefes yolu tıkanıklıkları) düzeltmek içinde yapılabilir.

Burun estetiği olacak kişiye yapılacak olan uygulama da amaç kişinin yüzüne uygun, yapay olmayan doğal bir görünüme sahip burun meydana getirmektir. Burnun görsel bütünlüğünü sağlamak için yaptığımız operasyonda öne çıkan dudak, gözler ve bakışın uyumu da yüz ile beraberinde gelecektir.

66139639 - girl model after plastic surgery wrapped in medical bandages. healthcare, medical and plastic surgery concept


Bir Cevap Yazın