Popo Ve Kalça Estetiği

7878787

Popo ve kalça güzelliği dendiğinde ne anlaşılır?

Birkaç asır önce yapılan sanat eserlerinde geniş kalçalara ve popoya sahip kadınlar estetik, güzellik ve cinsellik sembolü olarak ifade edilmekteydi. Değişen zamanla birlikte estetik normların da değişmesi sonucunda, günümüzde dar ve yüksek kalçalı ve arkaya doğru çıkık, üst alt mesafesi kısa, sarkmamış popolu kadınlar seksi ve güzel kadınlar olarak kabul edilmektedir.

Popo ve kalça estetiği sık yapılan bir estetik ameliyat mıdır?

Yıllar önce kalça ve popo estetiği ameliyatları çok nadir yapılmakta iken, popüler kültür ve modanın etkisi ile kadınlar güzelliği sadece, ‘yüz güzelliği’ olarak görmekten vazgeçmişler, vücut güzelliğine de en az yüz güzelliği kadar hatta ondan daha fazla önem vermeye başlamışlardır. Buna bağlı olarak kalça ve popo estetiği istemi ile estetik cerrahlara başvuran kişilerin sayısı hızla artmaktadır. Popo ve kalça estetiği özellikle Brezilya, İngiltere, Amerika gibi ülkelerde sık olarak yapılmaktadır. Sağlık turizmi kapsamında bu ülkelerden bir çok kişinin ülkemize gelip bu ameliyatları olması ve medyada yer bulması ile bu ameliyatlar ülkemizde de giderek artan bir şekilde yapılmaya başlanmıştır.

Kalça ve popo estetiğinde silikon implant uygulaması nasıl olmaktadır?

Bu yöntem; kalça ve popo estetiğinde etkili, kesin, sonuç veren ve kalıcı yöntem olarak bilinmektedir. Meme silikon protezlerine benzer yapıdaki popo silikon protezleri ile gerçekleştirilmektedir. Ge-nel anestezi veya spinal-epidural anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Silikon protez gluteal kasların arasına yerleştirilmelidir, mümkün olmayan durumlarda bazen bu kasın zarı altına da yerleştirilebilir. Ancak deri altına yerleştirilmesi uygun plan değildir.

Kalça veya popo germe ameliyatı ne zaman ve nasıl yapılır?

Aşırı kilo alıp vermeler, doğum, yaşlanma ve bariatrik cerrahi sonrasında kalça ve popo bölgesinde deri altı dokularının kilo kaybına bağlı olarak erimesi ile aşırı sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumlarda sarkan derilerin fazla kısımlarının alınarak kalça ve popo bölgesi yukarı doğru gerilmelidir. Bu ameliyatta kişinin arkasında iç çamaşırının içinde kalan belinin bir tarafından dğer tarafına kadar uzanan izler kalacaktır. Bu ameliyat sırasında oto protez tekniği ile kişinin kendi dokuları kullanılarak dikleştirilip gerilen poponun içi de doldurulmaktadır.

Liposakşın ile popo ve kalça estetiği nasıl yapılır?

Özellikle kilolu bayanların popo ve kalçalarında fazla miktarda yağlanma söz konusudur. Bu yağlanma kalçanın üst ve alt yanlarında birikime bağlı kare şeklinde popo görünümüne sebep olabilir. Bu görüntüye sebep olan yağlar liposakşın ile alınarak daha yuvarlak bir popo görüntüsü elde edilmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği nasıl yapılmaktadır?

Özellikle zayıf kişilerde popo bölgesi çok düz olmakta, bu da estetik ve psikolojik açıdan problemlere yol açmaktadır. Kişinin vücudunun diğer bölgelerinden enjektör ile alınan yağlar, yine enjektör yardımı ile kesi yapılmadan popo bölgesine verilerek, popo bölgesi dolgunlaştırılmakta ve daha estetik bir görünüme kavuşturulabilmektedir. Yeterli dolgunluğu elde edebilmek için 2 seans uygulama yapmak gerekebilir.

Dolgu maddesi ile popo estetiği nasıl yapılmaktadır?

Popo bölgesinin dolgunlaştırılması yağ enjeksiyonu ile yapılabildiği gibi, hazır dolgu maddeleri ile de yapılabilmektedir. Bu amaçla en çok kullanılan ve etkili olan madde ‘hidrofilik jel’dir. Sedasyon ve lokal anestezi ile steril koşullarda yapılabilmektedir, uygulamadan 2 saat sonra kişi eve dönebilir.


Bir Cevap Yazın