Pembenin gücü La Montagne koleksiyonunda

jacquemus-defile-decor-montagne

Jacquemus, güçlü ve minimal çizgilerin  ön plana çıktığı La Montagne isimli Sonbahar 2021 koleksiyonu moda severlerle buluşturdu.

Jacquemus, resmi Paris Moda Haftası takviminin dışında Sonbahar 2021 koleksiyonunu sundu. La Montagne isimli karma koleksiyon gösteriden hemen sonra satışa çıkarıldı.

La Montagne koleksiyonunda fuşya tonları ve renk blokları ön plana çıkıyor. Defilede Jacquemus’nün gücünü güçlü ve minimal çizgiden alan parçalar ön plan çıktı. Tasarımcı, Paris banliyölerinde karışık bir defile yapmayı seçti. Koleksiyon kadar uzun süre sonra podyumlara dönen Kendall Jenner da ilgi odağı oldu.

Provence estetiği sunan Jacquemus, koleksiyon hakkında şunları söyledi; “Bu koleksiyon için böylesine özel bir yılın ardından insanları bir araya getirmek ve birlikte bir moda anını paylaşmak istedim. Kıyafetlere, siluete, renklere odaklanmak istedim. Modellerin kumaşları, detayları ve enerjisi…” Bu koleksiyonun ilhamını yansıtan soyut bir sanatsal dağı yeniden yaratmak isteyen tasarımcı, sahne için karı andıran beyaz bir ışık ve duvarlarda mavi bir fon bulunan yeşil bir halı üzerinde, doğayı ve soyut bir dağı temsil eden üç rengi bir araya getirdi. Defilede Adut Akech, Imaan Hammam ve  Bella Hadid gibi isimler yer aldı.


Bir Cevap Yazın