ÖZGÜR MASUR TASARIMLARININ LABORATUVARINDAN İLK İMZA KOLEKSİYONU: BYZANTIUM BÜYÜLEDİ

Özgür Masur, yaşadığı topraklardan ilhamla hayata geçirdiği ilk imza koleksiyonu Byzantium’u, Tersane İstanbul’da gerçekleştirdiği defileyle sundu.

Alışılagelmiş couture kalıplarını yıkarak, sektöre yeni bir bakış açısı kazandıracak 65 parçalık koleksiyon, 65 manken tarafından özel bir sunumla sergilendi. Defileye moda, sanat ve cemiyet hayatından çok sayıda davetli katıldı. Tarihimizin kalıntılarının incelenmesi gerektiğini savunarak yaşadığı topraklardan ilham alan tasarımcı, Byzantium koleksiyonunu sanat tarihçi ve akademisyenlerle bir arada gerçekleştirdiği üç yıllık bir ar-ge çalışması sonrasında tamamladı. Bizans’ı, Bizans halksaray-kadın kavramlarını, Bizans öğretilerini inceleyen Masur, bu koleksiyonda dönemin şehir hikayelerini günümüz teknolojisi ve modern hayatının siluetleriyle özdeşleştiriyor.

Uğurhan Akdeniz’in koreografisini üstlendiği şovun stylingini Burak Sanuk üstlendi. Defilenin backstage sponsorları Dyson ve M.A.C kuliste yerini aldı ve Bizans silüetlerinin modernize formlarını hayata geçirdi.


Bir Cevap Yazın