Murat Başoğlu davasında karar çıktı!

599d6299ae784928c8361d21

murat-basoglu8-e1502311813597Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında açılan “hayasızca davranışta bulunmak” davasında beraat kararı çıktı. Murat Başoğlu ve ilişki yaşadığı yeğeni hakkında yazılan iddianame tamamlandı!Murat Başoğlu ve Burcu Başoğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame tamamlandı. İddianamade çiftin yüzlerinin yüz tanıma sistemiyle teyit edildiği yazıldı.

Murat Başoğlu’nun geçtiğimiz yaz Bodrum’da teknede bir kadınla uygunsuz görüntüleri basına yansımıştı. Sonrasında o kadının Murat Başoğlu’nun yeğeni Burcu Başoğlu olduğu iddia edilmişti. Taraflar bu iddiaları yalanlasa da haklarında ‘Hayasızca hareketlerde bulunma’ suçlamasıyla dava açılmıştı.

Dava bugün görüldü. Başoğlu ve Kabadayı’nın avukatlarının katıldığı davada beraat kararı çıktı.

“YÜZ TANIMA SİSTEMİ İLE İNCELEME YAPILDIĞI HABERLERİ YALAN”

Mahkeme çıkışı konuşan Burcu Başoğlu Kabadayı’nın avukatı Bihter Tezcan, ““Yüz tanıma sistemi ile inceleme yapıldığı haberlerinin hepsi yalan. Onlarla ilgili de yasal haklarımızı kullanacağız” açıklamasında bulundu. Avukat Tezcan,”O sırada yayın yasağı halen devam ediyordu bütün bu konularla ilgili bu yayın yasağını ihlal eden gerçekten yalan haber yapan, olmayan şeyleri yazan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacağız.” dedi.


Bir Cevap Yazın