Missoni’nin pop-up sergisi sanatseverlerle buluştu

bosphorous cancan 1

Four Seasons Hotel Bosphorus’ta, Missoni Ailesi’nin genç üyesi Francesco Maccapani Missoni’nin imzasını taşıyan 30 sanat eserinin yer aldığı sergi açılışı gerçekleşti.

Moda dünyasının önemli markalarından birinin yaratıcısı olan Missoni Ailesi’nin genç kuşak temsilcisi olan Francesco Maccapani Missoni’nin eserleri Four Seasons Hotel Bosphorus ev sahipliğinde sergilendi. Pop-up serginin danışmanlığını Gizem Pamukçu, Hülya Şekercioğlu, Mehmet Korutürk, küratörlüğünü ise ünlü isim Mariuccia Casadio’nun gerçekleştirdi. Davete iş, cemiyet ve sanat camiasından ünlü isimler katıldı.

Rosita ile Ottavio Missoni’nin torunu ve Angela Missoni ile Marco Maccapani’nin oğlu olan Francesco, mimarlık eğitiminin ardından, sanat ve gastronomiye olan özel ilgisi nedeniyle bu alanda çalışmalarına hız verdi. Yemek yapma tutkusundan ve ailesine yakınlığından hareketle yazdığı “The Missoni Family Cookbook” (Missoni Ailesi Yemek Kitabı) adlı kitabı 2018 yılında Assouline tarafından yayımlandı. Sergi öncesinde düzenlenen yemekte konuklara bu yemek kitabında yer alan tariflerden oluşan ve Four Seasons Hotel Bosphorus’ın deneyimli mutfak ekibi tarafından hazırlanan yemekler sunuldu.

Missoni, boş zamanlarında renkli kâğıt şeritleriyle hayata geçirdiği dokuma tutkusunu geliştirdi. Bir süre sonra projelerini daha rafine hale getirerek çerçeveleri dokuma tezgâhı gibi kullanmaya başladı ve özel bir sırla kaplayarak çalışmalarını mükemmel hale getirdi. 


Bir Cevap Yazın