Minimalist şıklığı keşfedin

minimalist-moda-1

Pandemi süreciyle birlikte hayatın her alanında kendini gösteren sadeleşme ve öze dönüş akımı moda dünyasında da karşılığını buldu.

‘Az çoktur’ mottosundan hareket eden minimalist tarz, gardroplarımıza yansımaya başladı. Minimalist tarz sadece yeni parçalar almakla alakalı değil, aynı zamanda gardırobunuzda uzun zamandır giyilmeyen parçalardan sadeleşmekle de alakalı.  İlk başta sadeleşmek size zor gelebilir fakat gardırobunuzda bir yıldan fazladır giymediğiniz bir parça varsa ona ihtiyacınız yok demektir. Böylece gardırobunuz biraz nefes alacak ve yer açılacak. Fakat hemen alışverişe çıkıp tekrar doldurmayın. Minimalist tarzı gardrobunuza yansıtmak için hazırladığımız önerilere göz gezdirip öyle alışveriş yapın.

Basic parçalara geri dönün

Minimalist bir stilin ve gardolabınızın ana hedefi ‘basic’ parçalara geri dönmek olmalı. Bu parçalar sizin temeliniz olacak ve kıyafet kombinasyon sayınızı da arttıracaktır. Kalın kazaklar, düz paçalı siyah kot pantolonlar ve ankle botları düşünün.

Genel ve vücudunuza uygun kesimler seçin

Minimalist silüetler için şu kesimler gardrobunuzda olmalı; box kesimler (üstler ve kazaklar için mükemmel!), A kesimler (elbiseler ve etekler için) ve düz silüetler (pantolonlarınız ve kotlarınız için!)

Renklenmek ya da renklenmemek

Minimalist stil hakkındaki en büyük yanlış anlama sadece siyah – beyaz olması. Minimalist tarz için renklerden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Işıltılı bir parçayı daha nötr parçalarla kombinleyerek kullanabilirsiniz. Ya da fuşya bir body’yi pembe pantolonla eşleştirerek sür ton bir kombinasyon yaratabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın