Mercedes-Benz Fashıon Week İstanbul Sonbahar/Kış 2019 sezonu sona erdi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2019 sezonu 19-22 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, aynı zaman-da Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 13. sezon olma özelliğini taşıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyen marka ve tasarımcılar arasında Aslı Filinta, Belma Özdemir, Brand Who, Cele-Brand, Ceren Ocak, Çiğdem Akın, Climber, Damat, DB Berdan, Emre Erdemoğlu, Emre Pakel, Exquise, Ezra Tuba, Giray Sepin, Gokhanyavas, Gülçin Çengel, Güntaş, Memington, House of Ogan, Karma 1: Selen Akyüz & Third, Kiğili, Kith&Kin, M.O.F.C. Eda Güngör, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mercedes-Benz Presents Özgür Masur, Miin by Kadir Kılıç, Murat Aytulum, New Gen by Ima, Önder Özkan, Özlem Erkan, Özlem Kaya, Özlem Süer, Şebnem Günay, Sudi Etuz, Tuba Ergin, W-S-M yer aldı. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan söyleşiler, paneller ve atölye çalışmaları yer aldı.

Damat “Expect The Unexpected”

Türkiye’nin önde gelen erkek giyim markası Damat, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu muhteşem bir defileye imza atarak beğeniye sundu. Zorlu PSM’de gerçekleşen defilede moda, sanat, cemiyet ve iş dünyasının seçkin isimleri bir araya geldi. Bu özel defile kapsamında Damat Kreatif Direktörü Büşra Orakçıoğlu, Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonuna dair tüm yenilikleri davetlilerle paylaştı. Koreografisi Öner Evez’e, Styling’i Burak Kocemer’e ait olan defilede Damat’ın benzersiz ve şehirli erkeğin tercih edeceği daha spor casual parçaları 40 model tarafından tanıtıldı.

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 19: A model walks the runway at the Damat show during Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at the Zorlu Performance Hall on March 19, 2019 in Istanbul, Turkey. (Photo by Ekrem Serif Egeli/Getty Images for IMG)

Eda Güngör “Night Bird” 

Eda Güngör’ün gece hayatını sahiplenerek tasarladığı hazır giyim markası M.O.F.C, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk gününe çarpıcı bir defileyle damga vurdu. M.O.F.C, bu sezon karşımıza, 80’li yılların sonlarında, dünyanın her yerinde sosyalleşebilen, lüks yaşa-mayı ve eğlenceli gece hayatını seven, o dönemin güçlü ve çekici ‘Gece Kuşu’ kadınlarının stilinden ilham alan koleksiyonu ile çıkıyor. Minirunway’in kapanışını yapan defile moda, sanat ve müzik camiasının öne çıkan isimlerini bir araya getirdi.

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 19: A model walks the runway at the M.O.F.C Eda Gungor show during Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at the Zorlu Performance Hall on March 19, 2019 in Istanbul, Turkey. (Photo by Evren Kalinbacak/Getty Images for IMG)

Önder Özkan “Eklektik Oyunlar”

Koleksiyonunda ilhamını çağdaş Türk resimlerinden aldığını belirten ünlü tasarımcı Önder Özkan’ın Sonbahar/Kış 2019 ‘Eklektik Oyunlar’ adlı koleksiyonu Mercedes Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde geceye damga vurdu. Çeşitli sahne şovlarına, ilginç görüntülere ve farklı kreasyonlara ev sahipliği yapan etkinlikte ünlü tasarımcı Önder Özkan da Sonbahar/Kış 2019 sunumunu Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirdi.

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 22: A model walks the runway at the Onder Ozkan show during Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on March 22, 2019 in Istanbul, Turkey. (Photo by Getty Images/Getty Images for IMG)

Özgür Masur “Mercedes-Benz Presents”

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında Sonbahar-Kış 2019 hazır giyim koleksiyonunu 80’ler disko ruhunu yansıtan bir parti ile sunan Özgür Masur, ışıltılı silüetleri ile moda haftasının üçüncü gününe damga vurdu. Aralarında Hazal Kaya, Ezgi Mola, Büşra Develi, Bade İşçil, Cansu Tosun, Hatice Şendil, Burak Sağyaşar, Banu Yentür ve Çiğdem Kamer ’in bulunduğu moda, sanat ve iş dünyasından birçok seçkin davetlinin katılımıyla özgün bir sunumda gerçekleşen koleksiyon gösterimi 80’lerin parti ruhunu günümüze taşıdı.

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 21: Models pose at the Ozgur Masur presentation during Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on March 21, 2019 in Istanbul, Turkey.

Özlem Kaya  “Back To School”

Dinamik ve genç bir tema olan ‘Back To School’ ile sezona merhaba diyen Özlem Kaya koleksiyonunda ipek, yün, koton gibi doğal elyafların ağırlıkta olduğu kumaşların yanı sıra dantel ve şifon gibi hafif ve romantik kumaşlarla kadınsı çizgi desteklendi. Siyah, yeşil, kırmızı, pudra ve beyaz renklerin hakim olduğu koleksiyon parçalarında ekose ve çizgi desenler de göze çarpıyor. Defileyi ünlü isimler izledi.

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 20: A model walks the runway at the Ozlem Kaya show during Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at the Zorlu Performance Hall on March 20, 2019 in Istanbul, Turkey. (Photo by Ferhat Zupcevic/Getty Images for IMG)


Bir Cevap Yazın