Merakla beklediğimiz 10 film

mission-impossible-1

Korona virüs salgını sebebiyle geçen yıl birçok film ve dizi askıya alındı ya da çekimleri ertelendi, sinema salonları kapanmak zorunda kaldı. Ama 2021 yılından umutluyuz. Gerek 2020 yılından kalan ve vizyona girememiş filmler, gerekse vizyon tarihi 2021 yılında olan filmler bu yıl bir şekilde seyircisiyle buluşacak. Bu yıl vizyona girmesini beklediğimiz birçok film var. Fakat biz sizzler içi bu çok merak edilen filmlerden on tanesini derledik.

1. Dune

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Frank Herbert’in 1965 yılında yazdığı “Dune” romanının televizyon ve beyazperde haklarını satın alan Legendary Entertainment yapımı yeniden uyarlamanın yönetmen koltuğunda Arrival, Sicario ve Blade Runner 2049 ile son yıllara damgasını vuran Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve oturuyor.

2. No Time To Die

Aktif hizmetten ayrılan Bond, yeni hayatına uyum sağlamaya çalışır. Jamaika’da sakin yaşamının keyfini çıkarmaya çalışan Bond’un huzuru, CIA’den eski dostu Felix Leiter’ın kendisinden yardım istemesi ile yarıda kalır. Bond’dan kaçırılan bir bilimadamının kurtarılmasına yardım edilmesi beklenir. Sandığından da tehlikeli olan bu işi kabul eden Bond, yeni teknolojilerle silahlanmış, kötü bir adamın peşine düşer. Korona virüs nedeniyle 5 kez ertelenen filmin en son 2 Nisan 2021’e vizyona gireceği duyuruldu.

3. Matrix 4

21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanan Matrix 4, önceki üç filmi yöneten Wachowski kardeşlerden biri olan Lana Wachowski tarafından yazıldı ve yönetildi. Filmin başrollerinde Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss yer alıyor. Nisan 2022’de vizyona girmesi planlanan film hakkında düzenli aralıklarla bilgiler geliyor. Morpheus karakterinin rol almayacağını biliyoruz. ‘Kötü adam’ı ise Neil Patrick Harris’in canlandıracağını öğrendik.

4. Mission Impossible 7

Mission: Impossible 7 çekimleri, ekim ayında İtalya’da sette 12 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla ertelenmişti. Prodüksiyon bir hafta sonra yeniden başladı ve aralık ayında İngiltere’ye geri döndü. Mission: Impossible 7, Christopher McQuarrie tarafından yönetiliyor ve 19 Kasım 2021’de yayınlanması planlanıyor.

5. The French Dispatch

1950’li yıllarda geçen Fransa’nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanan film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşanan olayları beyazperdeye aktarıyor. Filmde siyah-beyaz ve animasyon bölümler de yer alıyor. Karakteristik bakışını görmeyi özlediğimiz Wes Anderson, filmin yönetmen koltuğunda.

6. Nightmare Alley

En son yönettiği film Suyun Sesi – The Shape of Water ile En İyi Yönetmen Oscar’ına kavuşan Guillermo del Toro’nun son filmi Nightmare Alley’i dikkat çeken filmler arasında. Kadrosunda Bradley Cooper, Cate Blanchett, Rooney Mara, Willem Dafoe gibi isimlerin bulunduğu film, William Lindsay Gresham romanından uayarlama. Heyecanla beklediğimiz bu filmi umarım sinema salonlarında izleyebiliriz.

7. Wonder Woman

Süper kahraman filmlerini kim sevmez ki? Çekim sırasında aksaklıklara uğrayan ama başarıyla tamamlanan Wonder Woman 1984, 1980’lerin ortasında geçiyor yeni tehlikeler ve müttefiklerle karşı karşıya olan Wonder Woman’ın maceralarını konu ediyor. Wonder Woman lakaplı Diana Prince, bu kez iki yeni düşmanla karşı karşıyadır; varlıklı iş insanı Max Lord ve bir trajediden sonra kötü adam haline gelen Cheetah. Bu sırada Steve Trevor, şaşırtıcı ve beklenmedik bir şekilde hayata geri dönüyor.

8. Gucci

Gucci, Maurizio Gucci cinayetinin perde arkasında yaşananları konu ediyor. Moda evi Gucci’nin kurucusu Guccio Gucci’nin torunu olan Maurizio Gucci’nin hayatına odaklanılan filmde, 1995 yılında öldürülen Maurizio Gucci’nin cinayetine ve sonrasında yaşananlara odaklanıyor. Filmde, Maurizio Gucci’yi öldürmekle suçlanan eski eşi Patrizia Reggiani’ye Lady Gaga hayat veriyor. Yönetmen koltuğunda ise Ridley Scoot var.

9. Croods 2

İlk filmde mağaralarından çıkarak dış dünyaya açılan tarih öncesi aile Crood’lara, daha iyi ve daha gelişmiş olduklarını iddia eden rakip bir aile olan Betterman’lar tarafından meydan okunur. Eep ve Betterman’ların tek kızı Dawn ortadan kaybolunca, iki aile farklılıklarını ve rekabetlerini bir kenara bırakmak zorunda kalır. Yönetmen koltuğunda Joel Crawford’ın oturduğu filmin seslendirme kadrosunda Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Peter Dinklage gibi isimler yer alıyor.

10. Raya and the Last Dragon

Disney’in yeni animasyon filmi Raya and the Last Dragon’dan ilk fragman yayınlandı. Raya and the Last Dragon, 12 Mart 2021’de vizyona girecek. Raya and the Last Dragon’u daha önce Big Hero 6 ve Zootopia gibi filmlerin animasyon departmanında görev alan Dean Wellins ve Paul Briggs ikilisi yönetiyor. Crazy Rich Asians’ın senaristlerinden Adele Lim’in senaryosunu kaleme aldığı film, izleyicileri Uzak Doğu medeniyetlerinden izler taşıyan Lumandra adlı fantastik bir diyara götürüyor ve son ejderhayı bulmaya kararlı olan genç Raya’nın maceralarını anlatıyor.


Bir Cevap Yazın