MEME ESTETİĞİNDE SON YENİLİK B-LITE

SEMA ÖZDEN

Her alanda gelişen teknoloji silikon implantlarda da pek çok farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor.B-Lite %30’a kadar daha hafif olma özelliği taşıyan ve kullanıcılara büyük oranda konfor sağlayan yeni teknolojilerden biri olarak öne çıkıyor.

Ulusal ve uluslararası alanda estetik cerrahi uygulamalarında en çok tercih edilen işlemler arasında meme büyütme işlemi geliyor. Meme büyütme işlemlerinde de en doğru ve tercih edilen yöntem ise 50 yıldır olduğu gibi silikon meme implantları oluyor. Silikon meme implantları da hayatımızdaki her şey gibi gelişerek ve yenilenerek hep daha iyiye doğru ilerliyor. En son bir Alman implant firması olan Polytech’in hastalara sunduğu B-Lite, %30’a kadar daha hafif bir implant ve bu özelliğiyle sektördeki yeniliklerden biri olmasanın yanı sıra konforlu bir seçenek olmasıyla da diğerlerinden hızla ayrılıyor. B- Lite, günümüzde kullanmakta olduğumuz implantlarla aynı hacim ve büyüklükte olmasına rağmen içinde bulunan mikro küreli silikonlar sayesinde %30’a kadar hafif.

Peki B-Lite kullanmanın faydaları neler gelin birlikte göz atalım:

3Daha az sarkma riski; İmplantların ağırlıkları arttıkça yer çekimine maruz kalarak zamanla sarkma riskini ortaya çıkarabiliyor. %30 oranında daha hafif olan B-Lift uygulaması bu durumun önüne geçmek için iyi bir seçenek olabilir. Özellikle büyük implant seçenekleri için hastalara ciddi bir konfor oluşturduğu kesin…

3Daha rahat günlük aktivite imkanı; Hastalarımıza hafif implantlarla birlikte daha rahat günlük aktivite yapma imkanı sunuluyor. Özellikle sporcu ve aktif spor içinde bulunan kişilerde önemli bir seçenek oluyor.

Plastic surgery concept. Closeup view of woman in black bra
Plastic surgery concept. Closeup view of woman in black bra

3Meme kanseri hastalarda; Meme kanseri nedeniyle mastektomi işlemi uygulanmış hastalarda memenin yeniden yapılanması hem bedenen hem de psikolojik olarak çok büyük önem arz ediyor ve bu operasyonlar da sıklıkla gerçekleştiriliyor. Hastalarımıza bu operasyonlarda genellikle büyük protez uygulamak zorunda kalıyoruz. Rekonstrüksiyon adı altında gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarımızda da B-Lite oldukça konforlu bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan klinik çalışmalarda da B-Lite implantların kullanıldığı ameliyatlardan sonra iyileşme sürelerinde %30’a, normal aktiviteye dönüş sürelerinde de %50’ye varan kısalmalar görülmüş. Bu heyecan verici gelişmelere bakarak hastalarımızın uzun yıllar taşıdıkları implantlara oranla B-Lite’ın çok daha konforlu bir yaşam sağladığını söyleyebiliriz. Diğer implant işlemleriyle aynı şekilde gerçekleştirilen operasyonlarla yeni nesil B-Lite protezlere kavuşmak mümkün. Ancak işlem öncesinde mutlaka doktorunuzun öneri, destek ve yönlendirmelerine kulak vermeyi unutmayın.


Bir Cevap Yazın