MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ KARARINIZDA DEĞERLENDİRMENİZ GEREKEN 10 MADDE

Meme büyütme ameliyatlarında amaç, vücudunuzla tam uyumlu, doğal bir estetik görünüm elde etmektir. Bu amaçla ameliyat olmayı düşünenlerin operasyon öncesi değerlendirmesini tavsiye ettiğim başlıca hususları belirmek istiyorum. Bunlar;

  1. Bu ameliyatı isteğinizden ve motivasyonunuzdan emin olun. Vücut imajınızda eksikliğinizi hissetiğiniz önemli bir bölgenin estetik açıdan daha iyi olmasını hedeflemektesiniz. Unutmayın ki bu ameliyatı öncelikle kendiniz için oluyorsunuz. Sizin beklentiniz ve isteğiniz ana öğedir. Bu ameliyatı başkasının beğenisi ve hoşnutluğu için değil öncelikle kendi beğeniniz ve mutluluğunuz için olmalısınız.
  1. Başarılı bir estetik sonuç için en önemli faktör operasyonunuzu gerçekleştirecek doktoru doğru seçmenizdir. Bu nedenle doktorunuzu lütfen detaylı araştırın. Dok-torun meme estetiği hakkında deneyiminin ve başarısının hangi seviyede olduğunu mutlaka sorgulayın. Yurtiçinde ve yurtdışında ne gibi eğitimler almış, ne gibi çalışmalarda bulunmuş olduğuna dikkat edin. Doktorunuzla ilgili memnuniyeti, eski hastaları ile iletişime geçerek ya da bizzat onlarla görüşerek anlayabilirsiniz.
  1. Kararınızda acele etmeyin. Kararınızı erken vermenize etken olacak mezuniyet, düğün gibi önemli zaman süreçleri ola-bilir. Hayatınızda bir defa olacağınız bir işlem için aceleci olmak sizi yanıltabilir.
  1. Cerrahınız ve uygulanacak müdahale yöntemleri hakkında detaylı araştırma yapın. Araştırdığınız tüm sorularınızı muayene gitmeden önce not edin. Muayeneden sonra aklınıza gelen sorular olur ise onları da sormak için doktorunuza ulaşmaya asla çekinmeyin. Ameliyat öncesi aklınızda hiçbir soru işareti kalmamalıdır.
  1. Ameliyatın hangi ortamda olacağını, cerrahi teknikler ile silikon protezin nereden hangi bölgeye yerleştirileceğini sorun. Cerrahınızın nasıl bir ekiple çalıştığını sorgulayın. Cerrahi işlemler sizin için karmaşık gele-bilir fakat doktorunuzun işlemleri basit bir şekilde anlatması gerekmektedir.

333232

  1. Operasyon ve tedavi ücretinize nelerin dahil, nelerin hariç olduğunu detaylı öğrenin. Hastanede yapılacak tetkikleri, kalma sürecinizi ve bakım şartlarını mutlaka sorgulayın.
  1. Ameliyatınızda yerleştirilecek silikon protezin markasını, boyutunu ve modelini sorun. Güvenirliği kanıtlanmış ve belgelenmiş silikon implant markaları kullanılmalıdır. Ameliyattan sonraki aşamada hangi protez konulduysa o proteze ait seri numaralarını içeren stickerların size verilmesi gerekmektedir.
  1. Ameliyattan önce ve sonra yapmanız ya da yapmamanız gerekenleri detaylı olarak öğrenin. İlaç ve hareket kısıtlamaları süresi, masaj uygulamaları, iz tedavisi gibi çeşitli bakım önerileriyle ilgili size detaylı bilgi verilmesi gerekmektedir.
  1. Operasyon sonrası günlük yaşantıya dönme sürecinizi detaylı şekilde öğrenin. İş ve sosyal programlarınızı bu sürece göre planlamanız gerekir.
  1. Operasyon süreci sonrasında dok-torunuza ve ekibine gerektiği zaman ulaşabilmeniz gerekmektedir. Hekiminizin ve ekibinin iletişim kurabileceğiniz yapıda olmasına dikkat edin. Hepinize meme estetiğinde istediğiniz sonuca sizi ulaştıracak, deneyimli ve özenli bir ekiple çalışacağınız keyifli operasyon süreçleri dilerim…

Bir Cevap Yazın