Meltem Cumbul’un ilginç anısı!

Türkiye İsviçre Ticaret Odası Derneği’nin Dünya Kadınlar Günü için uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarının keşfetmek amacıyla düzenlediği etkinlik İsviçreli ve Türk doktorları bir araya getirdi. Oyuncu Meltem Cumbul, Raffles İstanbul’da düzenlenen etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

“KADINLAR YÜZDE 35, ERKEKLER YÜZDE 65!”

Oturumun moderatörlüğünü düzenleyen Yaprak Özer, reklam sektöründeki cinsiyet eşitsizliğine vurgu yaparak, “Kadınlar reklamlarda yüzde 35-65 oranında yer alıyorlar. Yalnızca bulaşık deterjanı ya da ruj gibi ürünlerde kadınlara yer verilirken, erkeklerin finans gibi gücü ve parayı temsil eden reklamlarda öne çıktığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

meltem-cumbu-111417YS
GÜNE EGZERSİZLE BAŞLIYOR

Etkinlikte yaşadığı deneyimleri katılımcılarla paylaşan Meltem Cumbul, oyunculukta stresle başa çıkabilmek için her güne egzersiz yaparak başladığını anlattı.

BEDENİMLE İLİŞKİ KURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM”

49 yaşındaki oyuncu, “Stresten çok daha fazla mesleki açıdan zarara uğrayabilirsiniz. Her sabah uyandığımda parmak ucundan başlıyorum rahatlama egzersizime. Bunu yapmazsam bedenimle ilişki kurmakta güçlük çekiyorum. Eğer çok çalıştıysanız, istemediğiniz alanlarda bulunduysanız mutlaka geriliyor ve ses kısıklığı oluşabiliyor” dedi. Meltem Cumbul’un ilginç anısı!”

meltem-cumbu-111417VU

KİMİN KİME NASIL TEMAS ETTİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Meltem Cumbul, “Ben kendimi oyuncu olarak kabul ediyorum. Benim için mutlu olabilmek için güvenilir alanlarda olmak çok önemli. Sevgi önemli. Yaptığım meslekle ilgili olarak kimin kime nasıl temas ettiği benim için çok önemli. Mesleğimizde kadına nasıl bakılıyorsa erkeğe de öyle bakılıyor. Bu sebeple fiziksel bakıldığı noktada erkekle kadını ayırmak istemem” ifadelerini kullandı.

Nasıl büyütülüyoruz, nasıl ortamlara sokuluyoruz, bu ortamlarda hangi alanlarda nasıl tutuluyoruz… Yoksa zaten ben ömrünü internetin başında geçirerek de kimseyle bağ kurmadan yaşamanın yollarını bulabilirim belki de.” Ünlü oyuncu, vefat eden annesinin psikoloğuyla aralarında geçen komik bir anasını katılımcılara anlattı.

Kaynak: Gecce
https://www.gecce.com.tr/fotogaleri-meltem-cumbulun-ilginc-anisi?p=7


Bir Cevap Yazın