MEHRY MU SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN SHAKESPEARE’DEN ESİNLENDİ

Mehry Mu İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nun şık ve bir o kadar güçlü parçalarından “Maria Box” ile Sevgililer Günü için değerli ve sevgiyi temsil eden kalp formunda çanta seçeneği sunuyor.

Shakespeare’in ünlü Eseri “Bir Yaz Gecesi Rüyası’ndan” esinlenilen parçalar Sevgililer Günü için romantik bir hikayeyi de beraberinde getiriyor.

1578321996_Mehry_Mu_MariaBox__3_Bir Yaz Gecesi Rüyası

Tasarladığı çantalarla dünya çapında yankı uyandıran ve her tasarımı ile zamansız olmayı başaran Mehry Mu, 2020 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı Eski Yunan döneminde geçen eserdeki dört aşıktan esinleniyor.

Shakespeare’in ünlü eserindeki gecenin anlamı ve aşıkların birbirlerini sadece ay ışığı altında tamamen görebilmeleri, ayı ne denli sevdiklerini ifade etme arzusu, bu çantalar için ilham oluşturuyor.

1578321993_Mehry_Mu_MariaBox__2_Oyunda “Ay”, gökbilimindeki adıyla “Luna”; kısmen ay ışığının altındaki kaçamakları ve sevgiyi sembolize ettiği gibi; gerçek hayatta da aşkın bizi nasıl şekillendirdiği ve kalbimizin daha hızlı atmasını sağladığı fikrine götürür. Bu da koleksiyondaki yeni kalp şekli Maria Box ve Maria Mini Box doğuşuna vesile oluyor. Beyaz ve kahve tonlarında deri dokusu ile gözleri alan tasarım, Mehry Mu’nun ikonik imzası niteliğindeki parçası hazeran ile de şıklığın altını tekrar çiziyor.

Mehry Mu Hakkında:

Türkiye’nin ilk tasarımcı çanta markalarından Mehry Mu, Bebek’teki mağazası İstanbul Havalimanı’ndaki mağazası ve mehrymu.com dışında, Farfetch.com, netaporter.com, Paris’te Le Bon Marché, Londra’da Harvey Nichols, New York’ta Bergdorf Goodman, Türkiye’de Beymen gibi dünyanın önde gelen onlarca önemli mağazasında satışa sunuluyor.


Bir Cevap Yazın