MD CODES 7 POINT SHAPE İLE DOĞALLIKTAN ÖDÜN VERMEDEN GÜZELLEŞİN

nermin-varılsühaa-1

Yüz dolguları; cilt kızarıklıklarının ve hacim kayıplarının giderilmesi, yüzün yeniden şekillendirilmesi, çökük olan izlerin tedavi edilmesi, dudakların şekillendirilmesi ve dolgunlaştırma işlemlerinin gerçekleştirmesi için dermokozmetik alanda kullandığımız önemli bir silahtır. Teknolojinin her geçen gün kendini hızla yenilediği günümüzde dolgu uygulamaları da farklı tekniklerle geliştiriliyor ve çeşitlendiriliyor. Bunlardan biri de dünyaca ünlü Plastik Cerrah Dr. Maurício de Maio’un kadın yüzü için geliştirmiş olduğu MD Codes 7 Point Shape tekniği… Bu teknik daha az sarkık, daha konturlu, daha genç ve daha dinamik bir görünüme kavuşmayı sağlayan özel bir teknik olarak öne çıkıyor. İzmir’de kliniğimizde severek kullandığım MD Codes 7 Point Shape tekniği kişinin ihtiyaç ve isteği doğrultusunda daha çekici, daha dinç, daha yumuşak ya da olduğundan daha iyi görünmesine yardımcı oluyor, estetik müdahalelere ise yeni bir yorum getiriyor.

MD Codes’u keşfederek dünya literatüründe yer almayı başaran ünlü Brezilyalı Doktor Mauricio de Maio, 2010 yılından bu yana üzerinde çalıştığı uygulama hakkında şunları söylüyor: “Yüzde ifadeyi değiştiren 60’tan fazla nokta var. Bu noktalara küçük bir dokunuş yaptığımızda tüm yüzün ifadesini yeniden tasarlamayı hedefliyoruz. MD Codes temelde, hyalüronik asit bazlı uygulamalar ile kişilerin duygusal ihtiyaçlarını ön plana çıkartarak bir değişim planını uygulamayı öngörüyor. Birbirinden ayrı enjeksiyon alanları olan MD Codes, daha az yorgun görünmek isteyenlerde daha farklı, daha çekici ya da daha az kızgın görünmek isteyenlerde farklı noktalara karşılık geliyor.” MD Codes uygulaması ile kişinin, ameliyatsız 10 yaşa kadar gençleşmesi

hedeflenirken, pozitif yaşlanma için de sıklıkla tercih ediliyor. İnce dudaklar, geriye çekilmiş bir çene ve düşük kaşların genç ve çekici görünüme engel olduğunu belirten Dr. Mauricio de Maio, MD Codes uygulamasının kalıcılığının kişinin metabolizma hızına ve yaşına göre değiştiğini de ifade ediyor.

People, cosmetology, plastic surgery and beauty concept - beautiful young woman face and hand in glove with syringe making injection

MD Code nedir?

Dr. Mauricio de Maio’nun hayata geçirdiği ve cerrahi çözümlere alternatif olarak tasarlanan MD Codes 7 Point Shape tekniği, ilk kez 7 noktada yüz şekillendirme ile spesifik bir estetik sonuca ulaşmak için şablona göre kullanılacak uygulama noktalarını da sunuyor.

MD Codes 7 Point Shape tekniği neler sunuyor?

Bu yaklaşımda mevcut olan 7 kod var: 3Ck1 yanağı tanımlar, Ck4 ise yanak kaldırma etkisinden sorumludur. Jw1, çene açısını iyileştirir. C1 ve C2, çeneyi yeniden şekillendirir ve Jw4 ve Jw5, çene çizgisini kaldırır.

Özel geliştirilmiş bileşimi sayesinde, daha az sarkık, daha fazla konturlu, daha genç ve daha çekici görünmek elde edilir.

Yüzdeki 7 noktaya uygulanan işlemle temel olarak, yanakta eğriler oluşturulur ve çene çizgisinde belirginleştirme sağlanır, ayrıca sarkıklıkla mücadele edilir.

Özellikle kadınların yüzünü doğal bir görünümle kaldırma ve konturlama imkanı sağlar.


Bir Cevap Yazın