Küçük dokunuşlar büyük değişiklikler

boya-kendin-yap-2

Evlerimizde daha fazla vakit geçirdiğimiz şu dönemlerde dekorasyonda biraz değişkilik yapmak sizi ve aile bireylerini olumlu etkileyebilir.

Son yılların vazgeçilmez alışkanlığı haline gelen kendin yap uygulamaları pandemi ile birlikte dekorasyonda da popülerliliğini arttırdı. Evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başlayan insanlar, yaşam alanlarını güzelleştirecek dekorasyon fikirlerine sıcak bakmaya başladı.

Evinizi zaman alacak bir dekorasyona sokmak istemiyor fakat biraz da değişiklik istiyorsanız size birkaç önerimiz olacak. Yaşam alanlarınızı bütçe dostu fikirlerle güzelleştirebilir, küçük detaylar ile evinizi kendiniz dekore edip içerisinde keyifle yaşayabilirsiniz. Bu noktada size düşen sadece neyi ve ne kadarlık bir metrekareyi boyamak istediğinize karar vermek.

Duvar çıtaları

Yaşam mekanlarınızı yeniden tasarlayabileceğiniz birbirinden ilginç çıta uygulamaları genel olarak koridorlarda, yatak odalarında, salonların özel dekorasyon köşelerinde, hobi odalarında, mutfak ve yatak odalarında tercih ediliyor. Duvar çıtaları ile evlerinizde ilginç modeller yaratabilir hatta malzemelerini temin edip kendi sıra dışı tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Farklı renkler

Yeni nesil duvar boyama örnekleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de boya kabına yan yana konulan, birbiri ile uyumlu üç farklı renge, rulo fırçasını bandırmak ve onu duvara rastgele sürmek. Çıkan sonucu görünce bunu kendinizin yaptığına inanamayacaksınız.

Değişik uygulamalar

Kalın kâğıt bantlardan alıp, duvarı baştan aşağı üçgenler oluşturarak bantlayın. Ardından, bant çerçevesinin ortasında kalan kısımları da rengarenk boyayın. Boya kuruduktan sonra bantları çekebilir ve kendi eserin olan muhteşem geometrik desenli duvarınla övünebilirsin. Odanın vurgulamak istediğiniz bir duvarını ya da duvarların yarısını farklı bir renge boyayabilirsiniz. Bu da evinizde değişik bir etkiye neden olabilir.


Bir Cevap Yazın