Koruncuk’un Etkinliğine Gülriz Sururi konuk oldu

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın (Koruncuk) yapımını tamamladığı Urla Çocuk Köyü için düzenlediği “Kahveye Dair” etkinliğine ünlü tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi konuk oldu

Etkinlikte gönüller tarafından Koruncuk’a hediye edilen antika kahve fincanları da Çocuk Köyü’ne bağışlanmak üzere satışa sunuldu. Koruncuk Vakfı İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli, “Hatırına 40 yıl ömür biçilen Türk kahvesi, Koruncuklu çocuklarımıza umut olacak” dedi. Koruncuk Vakfı İzmir Şubesi’nin 120 çocuğa ev sahipliği yapacak Koruncukköy Urla’nın açılışı öncesi, fon sağlamak için Hilton Oteli ev sahipliğinde düzenlediği et-kinlik büyük ilgi gördü. Sezin Sivri moderatörlüğündeki etkinlikte ünlü tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi’nin renkli sohbeti damga vurdu. Ünlü sanatçı, Koruncuk Vakfı’nın çocuklar için Türkiye’ye örnek yeni bir model oluşturduğunu belirtti. Başarılı tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi, gerçekleştirdiği keyifli söyleşisinin ardından hem kitaplarını imzaladı hem de Koruncuk’a bağışta bulundu.

Etkinlikte ayrıca kendisi de Koruncuk gönüllüsü olan Mimar Tülin Çağlar’ın 1800’lü yıllardan yakın tarihe kadar uzanan 365 adet özel antika fincan koleksiyonu da sergilendi. Çağlar, etkinliğe katılanlara ayrıca koleksiyonun kitabını da hediye etti.


Bir Cevap Yazın