Köpek Katiline 3 yıl hapis istemi

Tanem Sivar’ın köpeklerini zehirleyen sanığın üç yıl hapsi istendi. Marmaris’in Bozburun Mahallesi’nde yaşayan sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana çiftinin labrador cinsi iki köpeğini zehirleyerek öldürmekle suçlanan komşuları Kaan Ünveren hakkında, 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kasım’da Tutuklanmıştı

Bozburun Mahallesi’nde 7 Kasım 2017’de meydana gelen olayda, Sivar ile eşi Dirvana’nın ‘Cango’ ve ‘Pamuk’ adlı köpekleri, zehirlenerek öldürüldü.
Köpekleri zehirlediği öne sürülen çiftin komşusu Kaan Ünveren (53), geçen yıl kasım ayında jandarma tarafından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası serbest bırakılan, itiraz üzerine ikinci kez gözaltına alınan Ünveren, 22 Kasım 2017’de Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Avukatlarının itirazı sonucu Muğla 2. Sulh Ceza Hakimliği, sanık Ünveren’i serbest bıraktı.

5a44c7c861361f2310c7913dTarım İlaçlı Tavuk!

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı’nca yürütülen soruşturmada, bulunan tavuk eti parçaları, Ünveren’in evinde poşet içindeki toz madde ile telef olan köpeklerin organları, İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü ile Jandarma Genel Merkezi Kriminoloji Laboratuvarı’nda incelendi. Evdeki poşet ile köpekleri zehirleyen maddenin, ‘metomilin’ adlı tarım ilacı olduğu tespit edildi. İfade veren iki tanık da köpeklerin zehirlendiği gün çevrede Kaan Ünveren dışında kimsenin bulunmadığını söyledi. Ünveren’in köpeklerden nefret ettiğini, sosyal medyada ve çevrede sürekli dile getirdiğini kaydetti.
Savcılık, Edhem Dirvana ve annesi Sevim Zeynep Dirvana’nın şikayetçi olduğu Ünveren hakkında, köpekleri zehirlediği suçlamasıyla iddianame hazırladı.


Bir Cevap Yazın