Konseri bitti rüzgarı devam ediyor

Latin-Pop müziğin asi kralı Enrique Iglesias’ın EXPO 2016 Antalya’daki verdiği muhteşem konserin yankıları sürüyor. Türkiye aşığı olduğunu söyleyen Iglesias, yaşanan üzücü olaylara rağmen Türkiye’ye özelikle gelmek istediğini belirterek “Türkiye’ye gelmekte en ufak bir kuşkum yoktu” dedi.

1471423217_Enrique__4_

Grammy ödüllü İspanyol sanatçı Enrique Iglesias’ın, 16 Ağustos akşamı EXPO 2016 Antalya Kır Aktivite Alanında yaklaşık 20 bin kişiye verdiği konserin yankıları sürüyor. Başarılı sahne performansıyla da dinleyicilerinin kalbini fetheden Latin ve pop müziğin önde gelen isimlerinden İspanyol sanatçı Enrique Iglesias, Türkiye’de yaşanan olaylarla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

“Konseri İptal Etmedim, Özellikle Geldim’…

1471595780_IMG_2135Konser öncesi sempatik tavırlarıyla dikkat çeken sanatçı kuliste orkestrasıyla yaptığı motivasyon konuşmalarında ‘Türkiye’ sloganları atarak sahneye çıktılar. Tam bir Türkiye aşığı olduğunu vurgulayan Enrique Iglesias; demokrasi ve barışın kendisi için çok önemli olduğunun altını çizerek, Türkiye’de yaşanan üzücü olaylardan dolayı bazı konserlerin iptalini duymasına rağmen özellikle gelmek istediğini belirtti. Iglesias; “ Türkiye’yi yakından tanıyorum. Orkestramda bazı arkadaşlarımın endişeleri nedeniyle konsere gelmek istemeyenler oldu. Ancak ben ve menajerimin Antalya’ya gelmek için kafamızda en ufak bir kuşku yoktu. Yaşanan bu olaylar karşında özellikle Türkiye’ye gelmek istediğimi belirttim. Bu net tutum karşında orkestramda bana güvendi ve hep birlikte geldik. Hatta buraya gelince tüm ekip bir gün daha kalmak istedi” dedi.

Eşsiz bir ses olmasının yanı sıra, sahnede yarattığı atmosfer ile her performansında hayranlarını şaşırtacak sürprizlere imza atan Iglesias, sahnede İspanyolca ‘Barış’ anlamına gelen “PAZ” pankartlarına özel ilgi gösterdi.

1471423220_Enrique__2_Dünya çapında 70 milyondan fazla albümü satan İspanyol sanatçı, sahnede yaklaşık 1,5 saat kaldı. Iglesias konser bitiminde sosyal medya hesaplarından “Bu inanılmaz gece için teşekkürler” paylaşımıyla hayranlarına teşekkür etti. Türk mutfağının da sıkı bir hayranı olan Latin ve pop müziğin dünyaca ünlü isimlerinden Enrique Iglesias, konser sonrası ekibi ile birlikte kebap ziyafeti yaptı.

Enrique Iglesias, bugüne kadar 400’e yakın ödül kazandı. Albümleri dünya çapında 100 milyondan fazla satışa ulaşan sanatçı, “Rhythm Divine”, “Bailamos”, “Hero”, “Tonight”, “I like It”, “Dirty Dancer”, “I’m a Freak” gibi hitlere imza attı. İlk albümü “Enrique Iglesias”ı 1995’te 20 yaşındayken çıkaran sanatçı, İspanyolca şarkılardan oluşan bu albüm çıktıktan üç hafta sonra Altın Plak kazandı.


Bir Cevap Yazın