Kolej tarzı yeniden doğuyor

GANT 1

Zamansız parçalar, birbirine karışan desenler ve klasik silüetlerle sonbahara çok yakışan kolej tarzı günümüzün giyim kodlarıyla tekrardan canlanıyor

Sonbaharı iyiden iyiye yaşadığımız bugünlerde ceketlerimizi, hırkalarımızı dolaplardan çıkarmaya başlıyoruz. Havaların serinlemesiyle ‘şehre ve okula dönüş’ün tamamlandığı sonbahar günlerinde hem havamız hem de psikolojimiz kolej stili trendine uyum sağlıyor.

Bu stilin olmazsa olmazları ise şöyle;

Kolej tarzını en belirgin şekilde yakalamanız için size bir blazer ceket. Hele ki ekose desenli ya da kolej armalı bir blazer giyerseniz bir anda ‘okula hazır’ bir tarz elde edebilirsiniz. 

Baklava ve ekose desenleri kolej tarzının bir diğer demirbaşı. Günümüz stil kodlarıyla birleşen kolej tarzında farklı desenleri bir arada rahatça kullanabilirsiniz. 

Gömlekler de kolej stilinin önemli parçalarından. Gömleklerin yakalarını kazağın ya da süveterin dışına çıkarmak veya yakaya minik bir fiyonk takmak gibi dokunuşlarla kolej stilinizi ortaya koyabilirsiniz.

Kolej tarzında aksesuarlar pek feminen değil. Bu stil yakalarken genellikle loafer veya Mary Jane tarzı düz ayakkabılar giyiliyor. Klasik kolej stilinde pastel ve doğal tonlar tercih edilirken, bu doğal tonları canlı renklerle kombinlerseniz daha modern bir görünüm elde edersiniz. 

Kolej stili dediğimizde ilk akla gelen Gossip Girl dizisinin baş karakteri Blair Waldorf oluyor. Dizinin 2021 versiyonundaki yeni karakterlerde de bu stili görebiliyoruz.


Bir Cevap Yazın