KİLO VERMEK VE KİLOYU KORUMAK BÜTÜNSEL SAĞLIK ÇALIŞMALARIYLA MÜMKÜNDÜR

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın anahtarı için doğru uzmanlar, doğru yöntemler ve doğru teknolojilerden faydalanmak gerekir. Dünyada teknoloji çok gelişti ve sağlık alanında da büyük gelişmeler var. Bu gelişmeleri takip etmek ve bu teknolojiden faydalanmak başarı oranını artırmaktadır. Artık çok hızlı ve yoğun hayatımızda bizim işimizi kolaylaştıracak gerçek yardımcılara ihtiyaç duyuyoruz. Kimi zaman teknolojik cihazlarla desteklenen doğru yöntemlerle zaman kaybetmeden kilo vermek ve kiloyu korumak mümkün oluyor. Gelin, merkezimizde zayıflama programları ve bütünsel sağlık konularındaki çalışmalar neler birlikte bakalım…

Hedefiniz nedir?

Dietchi olarak asıl hedefimiz bilimselliği kanıtlanmış son teknoloji ve bilgiyle İzmirlileri tanıştırmak, sağlıklı beslenme ve ilişkili problemler için gereken tüm sorunlara cevap verebilecek donanıma sahip olup bunu danışanlarımıza ulaştırabilmektir. Kilo problemlerinde İzmir’de tek marka olmak istiyoruz.

Programlarınızı uygularken nasıl bir yol izliyorsunuz?Close up portrait of an excited young girl

Öncelikle sizin ne istediğiniz bizim için önemli. Ön görüşme yapıyoruz ve istekleriniz hakkında konuşuyoruz. Var olan sağlık problemleri, yaşam kalitesini azaltan durumlar, beslenme, uyku düzeni, egzersiz yapma durumu ile ilgili genel bir değerlendirme yapılıyor. Bundan sonra gerçekçi hedefler çiziliyor ve görüşmelerimiz başlıyor. Bu programlar sadece kilo verme ve alma üzerine olan programlar değildir. Çünkü kilo verme veya alma programları yüzeysel yapıldığında sorun asla çözülmez. Altta yatan sorunların düzeltilmesi verilen kiloların korunması açısından da önemli. Bütünsel olarak olaya yaklaşmanın gerekliliği söz konusu.

Em-Slim uygulaması nedir?

Em-Slim şu anda dünyada en çok konuşulan uygulamalardan biridir ve İzmirlileri bu uygulamayı tanıştırdığımız için çok mutluyuz. Bu teknoloji odaklanmış kas geliştirme sistemidir ve aslında çok gelişmiş bir fizik tedavi uygulamasıdır. Em-Slim manyetik etkisi sayesinde çalışılan kas gurubunu 30 dakikada 25.000’den fazla kez çalıştırarak hızlı bir gelişme ve toparlama sağlayabilir. Bu uygulamanın önemi kas dokusunu bu kadar hızlı toparlayan başka bir sistemin olmamasıdır. Biz beslenme uzmanları için kas dokusu çok önemlidir. Metabolizmayı hızlandıran, bedene formunu veren, ve ne yazık ki özellikle kadınlarda çok zayıf olan bir dokudur. Bu değerli dokuyu çalıştırmanın ve kas dokusu artışı yaratmanın tek yolu ağırlıklarla/vücut ağırlığıyla ciddi antrenman yapmaktır. Bu uygulamadan önce kas dokusunun istediğimiz aşamaya gelmesi için uzun bir süre gerekliyken ayrıca yanlış yapılan fazla yüklenmeler nedeniyle sakatlanmalar fazlayken, artık bu cihazla çok kısa zamanda istediğimiz kas dokusu seviyesine sorun yaşamadan ulaşabiliyoruz. Bu uygulamayla istediğimiz bölgelerde, hızlı bir güçlenme ve şekillenme sağlıyor. Aynı zamanda insülin direnci için gerekli olan egzersiz kardiyo (yürüyüş-bisiklet v.b) yanında kas çalışması yapmaktır.

Kas dokusu bu kadar çalışırken dokulara bir zararı oluyor mu?

02Olmuyor. Bunun bir kaç sebebi var. Yineliyorum bu fizik tedavi cihazıdır. Bu nedenle laktik asidi lenf sistemine atan bir programı sayesinde kası koruyarak sonrasında ağrı oluşumuna da engel olur. Bünyesinde uygulama seviyeleri bulunmaktadır. Bu seviyeler işlemi yapan uzman tarafından belirlenir. Ve seanslar ilerledikçe kas dokusu da hızlı bir şekilde kuvvetlenir. Görüntüde belirgin değişimler olur. Profesyoneller için de ayrı bir programı var. Sporcuların ve kasla ilgili çalışmalar yapan profesyonellerin de çok seveceği bir cihaz.

En çok kullanıldığı alanlar nedir?

Zor toparlanan bölgelerde harika sonuçlar veriyor. Çünkü istediğimiz bölgelerdeki en derin kaslardan en yüzeydeki kaslara kadar çalışmasını sağlıyoruz. Özellikle kalçalarda etkisini çok çabuk gösteriyor. Düşük kalçaları hemen kaldırıyor. Göbekte çok etkili. Kol kasları ve ön ve arka bacak kaslarında da kullanılıyor.

Uygulama, yağ dokusu ve kilo verme için etkili mi?

Elbette. Normalde kas çalışmalarında yağ yakımı çok iyi değildir. Ancak bu cihazı diğer kas çalışmalarından ayıran en önemli fark, 30 dakikada 25.000 kez çalışan kas, enerji ihtiyacını yakınındaki yağ dokusundan karşılamaktadır. Bu nedenle yağ dokusunda da azalma sağlamaktadır.

Uygulama seansları nedir?

Uygulama sıklığı ve süresi sizin hedefinize ve uzmanın dokularınızı değerlendirmesine göre değişmekle beraber ortalama 30 dakika ve haftada 2 defadır. 8 seansta 2 beden fark öngörülmekle berber bu fark, ne ödem farkı ne de dokuların geçici toparlanmasından kaynaklanan fark değildir. Ciddi kas dokusu düzelmesi ve yağ dokusu azalması farkıdır. Bu da göstermelik olmayan ciddi başarı demektir.

Cihazı bıraktıktan sonra hemen eski halime döner miyim?

Uygulama, kas dokunuzu hızlı ve çabucak toparlar. 3 ayda spor salonunda kazanacağınız görüntüye 6 seansta ulaşabilirsiniz. Ancak her şeyi bırakır, koruma olarak spora devam etmez, beslenmenizde aşırıya kaçarsanız tabii ki iyileşmeler zaman içinde geriye dönecektir. Fakat burada kas dokusu artmış olduğundan hemen bir bozulma olmaz. Hatta program bittikten bir kaç hafta içinde bile uygulama etkisini göstermeye devam etmektedir.

Ücretsiz ön görüşmelerimiz tanışmak için harika fırsatlar sunuyor. Kilo vermeyi, almayı veya vücudunu şekillendirmeyi düşünenler, bir telefonla ücretsiz ön görüşme için randevu alabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın