Kıbrıs’a gitmeyi düşünüyorsanız, Concorde Luxury Resort’tan başka yer aramayın…

Kıbrıs’ın yeni incisi Concorde Luxury Resort’ta Cem Yılmaz ile kahkaha dolu hafta sonu…

Kıbrıs’taydım geçen hafta. Kıbrıs turizmine yeni bir soluk kazandıran Concorde Luxury Resort yeni sezon için kapılarını açtı. Kıbrıs’a defalarca gitmeme, gerçekten şık otellerinde kalmama rağmen, Concorde Luxury Resort’a hayran kaldım. Tabii Cem Yılmaz’a da…

Kıbrıs’ı seviyorum. İnsan kendini evinde gibi hisse-diyor. Geçtiğimiz hafta yine Kıbrıs’taydım. İnanılmaz keyifli bir hafta sonu geçirdim. Üstelik yağmurlu, soğuk, rüzgarlı bir hava vardı. Öyle ki yıllardır bu kadar yağış görmedik diyor Kıbrıslılar. Turizm sektöründe uzun yıllara dayanan deneyim ve birikime sahip Zafer Grup bünyesinde faaliyet gösteren Concorde Luxury Resort’ta kaldım. Ve tek kelime ile otel beni büyüledi.

23

Ama otelin detaylarından önce söz etmek istediğim biri var; Cem Yılmaz… Misafirlerini ‘Mükemmel Uyum’ konseptiyle ağırlayan otel, Cem Yılmaz’ın yeni gösterisi ‘Diamond Elite Platinum Plus’ın Kıbrıs prömiyerine Concorde Gösteri Merkezi’nde ev sahipliği yaparak, sezon açılışını kahkahalarla gerçekleştirdi. Gerçekten uzun zamandır böyle gülmemiştim.

Zaten otel içinde hizmet veren tek gösteri merkezi olan ve 1000 kişilik kapasitesiyle büyük etkinliklere ev sahipliği yapan Concorde Gösteri Merkezi’nde (CGM) ünlü komedyenin biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenmiş. Cem Yılmaz gösterisinde bol bol oğlu Kemal’in, teknolojiyi çok kullanmasından dolayı başına gelen komik olayları anlattı. Yalnız bir şey farkettim, espriler de Yılmaz da eski gösterilerine nazaran daha kontrollüydü. Otelin büyüsüne kaldığım yerden devam edeyim; öncelikle konumu şahane. Denizi Maldivler’i aratmıyor…

Havalar ısınır ısınmaz gidip denizin tadını çıkarmayı umuyorum. Yemekler de manzarasının muhteşemliğini aratmıyor. Uzakdoğu mutfağını denemelisiniz, bayıldık tek kelime ile… Et seçimleri ve sunumları ile Türk Mutfağı’ndan d a vazgeçemedik. Otelde her kişiye iki görevli düşüyor. Öyle ki siz da ha bir şeyi aklınızdan geçirip dile getirirken, önünüze geliyor. Etkilenmemek elde değil. Ve güzel bir bilgi daha; 24 saat kesintisiz yemek-içmek servis var. Bence Kıbrıs’a gitmeyi düşünüyorsanız, başka bir yer aramayın derim… Daha detaylı bilgiyi sizler için otel yetkililerinden istedim.. .

66

CONCORDE LUXURY RESORT

Zafer Grup bünyesinde faaliyet gösteren Concorde Hotels & Resorts, Antalya’da 2005’ten bu yana hizmet veren Concorde Deluxe Resort Lara’nın ardından ikinci otel yatırımını Kıbrıs’a yaptı. Ada’nın Bafra bölgesinde 150 milyon dolarlık yatırımla k urulan Concorde Luxury Resort, 2018 yılı haziran ayında misafirlerini ağırla-maya başladı. Kıbrıs’ın incisi Bafra turizm bölgesinin sahil şeridine sıfır k onumda olan Concorde Luxury Resort, 125.000 m2 alana kurulu modern mimarisi, konforlu odaları, À La Carte Restoranları, havuzları, spor aktiviteleri, spa merkezi, Splash Aqua Park’ı, çocuk kulübü ve 900 kişilik, büyük etkinliklere, şovlara ev sahipliği yapan Concord e Gösteri Merkezi ile misafirlerine beklentilerinin ötesinde hizmet veriyor..

8Concorde Luxury Resort, 569 oda, 43 villa ile farklı tema ve zengin yaşam alanlarının yanı sıra, Kıbrıs’ın ilk Luxury Villa konseptin i sunuyor. Yurt dışından özel olarak getirilen 200’ün üzerinde bitki türüyle bütünleştirilen peyzaj çeşitliliği ile de doğa ile iç içe bir tatil vaat ediyor.

Concore Luxury Resort, aktivite ve spor çeşitliliği ile 7’den 7 0’e tüm misafirlerinin isteklerini karşılıyor. Be Fit Fitness Center, h amam, sau-na, yarı açık ısıtmalı havuz, su sporları, jakuzi, Aquapark, an imasyon aktiviteleri, şovlar, disco, canlı müzik, sinema ve daha birçok aktiviteyi bir arada bulunduruyor. Concore Luxury Resort bünyesinde bulundurduğu 8 restoran ile dünya mutfaklarını misafirlerinin beğenisine sunuyor. Türk, İta lyan, Uzakdoğu, Meksika gibi zengin ve lezzetli mutfaklarda usta şefl er özel menüler hazırlarken; 11 barda zengin içecek menüsü misafirler tarafından beğeni topluyor.


Bir Cevap Yazın