İZMİR’DE MODA RÜZGARI ESTİ

Didem Soydan KAPAK kopya

2022 yılının ilk moda organizasyonu olan İzmir FashionWeek,Rönesans Ajans’ın organizatörlüğünde Alsancak’ta Tarihi Tütün Deposu’nda gerçekleşti.

Türkiye’nin önde gelen 67 modelinin podyuma çıktığı İzmir FashionWeek’e İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EGSD, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği çözüm ortağı olurken, Cİ Group ana sponsor, Aldeg Şirketler Grubu, Altier Academy, ABC Mobilya, RA Furnitureİtaly, Savron Smart Media, Esenworks gibi şirketler de sponsor olarak destek verdi.

Bu yıl 8’inci kez düzenlenen ve dört gün süren etkinlikte 16 ayrı defile ile adından söz ettirdi. İzmir’in moda ve tasarım kimliği öne çıkaran hem de kente yeni etkinlik mekanları kazandıran İzmir FashionWeek’te Didem Soydan, Buse İskenderoğlu, Ece Begüm Yücetan ve Ebru Öztürk gibi tanınmış mankenlerin de yer aldı.

Ertuğrul: “Her yıl destek verdik, vermeye devam edeceğiz”

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, uzun yıllardır yapılan ve İzmir’in önemli moda etkinliklerinin başında gelen İzmir FashionWeek’e destek olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. EGSD olarak İzmir’deki moda ve tasarım ile ilgili projelere destek verdiklerini söyleyen Ertuğrul, “Kentimizin tasarım kenti olarak anılması için bu gibi etkinlikler önem taşıyor. Her sene bu organizasyonun yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ozmoz, Rinelli, İğne İplik,Heleniz,Aestas, Simin Valipoor, Fabbian Sposa, Pecos, Fc Plus, Şaziment Aybars,Nazlı Terzioğlu, Meltem Aybar, Orhan Zorer, Nadir Demir, Esin Özyiğit’in koleksiyonlarının sergilendiği dört günlük etkinlikte defileleri izlemeye gelenler adeta şıklık yarışına girdi.  

Gala defilesinin geliri Hasta Çocuk Evleri’ne

Son gün kapanış defilesi yapan modacı Esin Özyiğit’in Agora Lions iş birliği ile defilenin tüm gelirini İzmir Hasta Çocuk Evleri’ne bağışlıyor oluşunun da ayrı bir öneme sahip olduğu İzmir FashionWeek, sosyal yönünün de ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.


Bir Cevap Yazın