İNANIN, SAĞLIKLI KİLO VERMEK SİZİN ELİNİZDE!

meltem yaman onmuşş

Obezite; yani aşırı kiloluk sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanır. Aslında obezite, bizim şeker ile tanışmamız ve hareketsiz bir yaşamı benimsememiz ile ortaya çıkmıştır. Şekerin soframıza sık sık yer edinmesi tatlı tüketimini artırarak fazladan yüksek miktarda kalori almamıza bunun yanında teknolojinin hızla gelişmesi ile hareketsiz, düzensiz ve hızlı bir beslenme şekli tüm dünyada bir hastalık gibi artarak kilo artışlarına sebep oldu.

Obezite kalp hastalığından kansere kadar tüm hastalıkları etkileyerek insan hayatında olumsuz etkiler yaratıyor. Obezitenin tedavisinde birçok yöntem kullanılıyor; ilaçlar, sıkı diyetler, aşırı egzersizler, cerrahi… Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın kilo vermenin temelinde sağlıklı ve dengeli bir beslenme yatıyor. Bu konuda en önemli yöntem sağlıklı tercihler yaparak porsiyon kontrolü sağlayıp sağlığa kavuşmayı hedef edinmektir. Ben danışanlarıma her zaman bu yöntemi aşılayarak sürdürülebilir bir diyet programı ile sağlığa kavuşmalarını hedef edinmeleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Çünkü diyette her gün brokoli yemek zorunda değilsiniz, diyete başladığınızda tabi ki yeme alışkanlıklarınız değişecek ama sağlıksız yemekler yerine sağlıklı alternatifler ile değişecek. Burada önemli olan sağlıksız yüksek kalorili besinlerin yerine daha sağlıklı ve düşük kalorili besinleri tercih etmek. İşte tek yapmanız gereken bu. Gözünde diyeti büyüten birçok danışanım bunu başardı. Siz de başarabilirsiniz. Gelin hep birlikte diyette başarılı olan danışanlarımın yorumlarına bakalım…

(Hanzade D.)

Veremem dediğim tam 15 kiloyu Meltem Hanım’ın pozitif enerjisi ile hiç sıkılmadan, aç kalmadan hatta ‘artık daha fazla yiyemeyeceğim’ diyerek verdim. İnanılmaz enerjisi, sabrı ve motivasyonu ile sağlığıma da kavuştum. İyi ki varsınız.

 (Ayşegül A.)

Yıllarca başaramadığım, spor da dahil olmak üzere her yolu deneyip bir türlü veremediğim kilolarımı vermemi sağlayan sevgili Meltem Hocam’a çok şey borçluyum. Herşeyden önce güleryüzü, hoşgörüsü ve anlayışı gerçekten takdir edilecek düzeyde biri. 12.5 kiloyu onun destek ve sabrıyla, bana sağladığı huzur ve güvenle vermeyi başaracağımı ilk günden anlamıştım. Bir yıl boyunca bana verdiğiniz çaba, destek ve anlayışınız için çok ama çok teşekkür ediyorum.

(Cenk Ü.)

Meltem Hanım ile tanışmamıza ve çalışmaya başlamamıza bir arkadaşım vesile oldu. Daha önce birçok yöntem denedim ama hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. Oysa Meltem Hanım daha ilk görüşmede 1 saati aşkın bir sürede, neyi nasıl, ne zaman ve en önemlisi neden yiyeceğimi anlatmaya başladı ve her görüşmede bu bilgilere yenilerine ekleyerek sağlıklı beslenmeyi bir diyetisyen değil de bir arkadaş, aileden biri ile sohbet havasında anlattı. Kaçamak yemekler içecekler de oldu tabii ki, ama sağolsun hoşgörüsü ve fikirleri ile bunları da tolere edebildim. Tip 2 diyabet olan birisi olarak 2 ayda 10 kiloyu rahatlıkla verdim, en güzeli de bütün kan şekeri ve karaciğer değerlerim olması gerektiği değerlere geldiler. Kendisine sonsuz teşekkürler.

 (Damla G.)

Meltem’i sekiz yıldır tanıyorum. O benim beslenme uzmanım olmasının yanı sıra artık hem en iyi arkadaşım, hem de ablam. Onun desteği ve gözetimi altında çok başarılı sonuçlar alarak yaklaşık 50 kilo verdim. Bunu da Meltem Hanım sayesinde başardığımı çevremdeki insanlara gururla söylerim. Fazla kilolardan kurtulmanın ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmenin adresi neresi diye sorarlarsa tabi ki Meltem Yaman Onmuş derim. Her şey için çok teşekkürler.

(Özlem K.)

Ben yıllardır çok yavaş çalışan metabolizmaya sahip biri olarak kilo vermek adına pek çok yöntem denedim. Bir türlü başarılı olamayınca da pes etmiştim, ta ki Meltem Hanım’a gelene kadar. İyi ki gelmişim; sıcak, sevecen, halden anlayan, işini iyi bilen biri. Zaman zaman benden daha çok çaba sarfederek gülen yüzü ile asla pes etmeme izin vermedi ve sonuç çok güzel oldu. Hedefe doğru devam ediyoruz. İyi ki varsın. Çok teşekkürler.

(Özlem B.)

Elbette en önemli sebep her zaman sağlıklı bir yaşama sahip olmak. Biz de ilk sıraya sağlığı, ikinci sıraya iyi hissetmeyi aldık. 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren üç ay içinde 10 kilo verdim. Verilen kiloların fazlalığı değil, doğru beslenme alışkanlığına geçiş süreci sağlıklı bir görüntüye kavuşturdu beni. Sadece yazmış olduğu isabetli diyet listeleri için değil tabi ki, güleryüzü ve sağladığı yüksek motivasyon için de teşekkürler. Önce kendinize inanarak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Adres

Form Studio

Kültür Mah. 1393 Sok. No:7/1 Tevfik Fikret Onay Apt. D:4 Alsancak / İZMİR


Bir Cevap Yazın