HERKESİN NASIL YAPTIĞINIZI MERAK EDECEĞİ 2022’NİN TRENDİ

Beautiful  woman with long white straight  hairs and bright make

Makyaj trendleri her geçen gün değişiyor ve yenileniyor. Bir gün sadelik ön plandayken bir diğer gün dikkat çeken detaylar öne çıkabiliyor! Peki, 2022 yılının en trend makyaj görünümleri neler biliyor musunuz? 

Makyaj dünyasında sadeliğin ön plana çıktığı 2021 yılının aksine bu sene parıltı ve ışıltı moda! Gelin, tercih etmeniz halinde sizi çok daha havalı gösterecek senenin enlerini birlikte keşfedelim!

Geceyi yansıtan maviler…

2000’lı yıllarda hemen hemen her kadının makyaj çantasında bulunan mavi farlar, uzun bir aradan sonra tekrar moda oldu. Geceyi yansıtan maviler ve peşi sıra gelen tonlar, adeta senenin makyaj trendlerini oluşturuyor diyebiliriz. Özellikle parti makyajlarında öne çıkan mavi far, 90’lı yılların aksine yoğun ve hacimli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Geceyi yansıtan gözleri destekleyen yoğun kirpikler ise 2022’nin trendlerini adeta gözler önüne seriyor.

A young pretty girl with colorful ornament painted on her face. She has healthy skin tone and brown hair. Her make-up and hairdress are wonderful. The portrait was taken on the dark background.

Dönemin en hit makyaj trendi: vücut taşları

2022 partilerinde sıkça karşılaşacağınız taşlı makyajlar, Euphoria dizisi ile domino etkisi yarattı diyebiliriz. Özellikle bu sene göz makyajlarında yoğunluk gösteren taşlı stiller, senenin en trend görünümlerinden birini oluşturuyor. Makyajın özgürleşmesini ve kişiselleştirilmesine yardımcı olan bu makyaj stili, bizce uzun bir süre daha makyaj dünyasında yer alacak. Dikkat çekici detaylar ve keskin bakışlar için siz de göz makyajınızda parıltılı taşlar kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sensual attractive adult european model in luxurious formal dress, holding mirror in hand and applying makeup with brush, standing over gray background. Woman is getting ready for her date.

Minimal çizgiler ile makyajınızın seyrini değiştirin!

Alışılmışın dışına çıkan çizgiler geçtiğimiz sene gibi bu senede çok moda! Minimal dokunuşları göz makyajları ile buluşturan renkli göz kalemleri, aynı zamanda bakışlara estetik bir görünüm katıyor. Makyajın seyrini değiştiren renkli çizgileri kendi makyaj stilinize adapte etmek için sade bir cilt makyajı tercih edebilirsiniz. 2022 partilerine damga vurmak içinse özgürleşmeniz yeterli!

Beautiful Eye Makeup with long false eyelashes. Holiday visage

Festival tadında göz makyajları…

Partilerin odağı haline gelen renkler, 2022 trendlerine de ev sahipliği yapıyor. Geceden gündüze her makyajda karşımıza çıkan renkler, özellikle neon tonların gücünü makyaja taşıyor. 2022 partilerinde sıkça karşınıza çıkacak olan bu akıma, şimdiden ayak uydurmak için rutinlerinizde ufak değişikliklere gitmeniz gerekiyor. Renkli eyeliner çeşitleri, neon göz kalemleri ve benzeri pek çok ürün festival tadında makyajlar yapmanıza yardımcı olacaktır!

Closed eye with colors spectrum make up around it. Studio shooting. Close up. Fashion make up and on stage art

Özgür eyeliner modelleri 

Parti makyajları gittikçe daha da özgürleşiyor ve kişiselleşiyor. Artık alışılmış kalıplar bir bir yıkılıyor. Özellikle göz makyajlarında karşımıza çıkan belirli kalıplar ne mutlu ki artık yok! Sadeliğin ve klasik olanın önemini yitirdiği bu dönemde; artık dağınık ve farklı olan moda. Siz de katılacağınız herhangi bir partide kendinizi göstermek için dilediğiniz şekilde eyeliner çekebilirsiniz. Sadece size özel ve sizi yansıtan stili bulmanız yeterli!

Canlı ve aydınlık bir cilt ile tüm gece ışıldayın. 

Işıl ışıl parlayan bir cilt, nemli dudaklar ve sağlıklı bir makyaj görünümü… Makyaj dünyasının değişmeyen trendleri arasında yer alan aydınlık cilt makyajı, 2022 parti makyajlarına da ev sahipliği yapıyor. Değişen tüm kalıplara rağmen sağlıklı görünen aydınlık bir cilt makyajı vazgeçilmez görünümlerin başında geliyor.

Closeup face of a beautiful woman with bright vivid makeup. Fashion model with creative eye makeup – isolated on white. Girl with a ginger hair. Short hairstyle with fringe

Metalik parlaklığı makyajının odağına taşı!

Metalik renklerin etkisini, klasik makyaj görünümünü yıkmak için kullanabilirsiniz. 2022 parti makyajları arasında yer alan metalik göz makyajları, dumanlı göz makyajlarının etkisini yitirecek güçlü bir etkiye sahip! Kalıpların dışında, cesur ve derin bakışlar için makyaj çantanıza birkaç metalik far ekleyebilir, partilerin en gözde makyaj stiline sahip olabilirsiniz.

Renkli göz pınarları ile makyajınızı hareketlendirin!

Ünlü isimlerin makyaj artistleri ile hayatımıza giren renkli göz pınarları, parti makyajlarının en sevilen görünümleri arasında yer alıyor. Özellikle pastel tonlarının öne çıktığı bu makyaj stili sanılanın aksine, hemen hemen her kadına çok ama çok yakışıyor. Üstelik bu makyaj stilini uygulamak için farklı bir çabaya girmenize gerek yok. Sadece renkli bir far ile birkaç ufak dokunuş yapmanız yeterli!

Macro shot of a woman eye with a false eyelashes and yellow, golden make-up

Partilerin yeni gözdesi: renkli kirpikler

2000’li yıllardan aramıza tekrar katılan bir diğer makyaj trendi ise renkli kirpikler oldu. Renkli ve hacimli kirpikler özellikle parti makyajlarının en sevilen görünümlerini oluşturuyor. Siz de dilediğiniz rengi kirpiklerinize taşıyabilir, katılacağınız partilerde tarzınızı konuşturabilirsiniz! Renkli maskara bulamadığınız noktada kirpiklerinizi renkli far çeşitleri ile renklendirebileceğinizi de unutmayın!

woman’s eye with violet eye makeup. Macro style image

 Islak görünen nefes kesici makyaj stilleri trendlerde yerini koruyor!

Geçtiğimiz yılların dikkat çeken makyaj stilleri, adeta 2022 parti makyajlarını oluşturuyor. Özelikle bir dönemin en hit akımları arasında yer alan ıslak görünümlü makyajlar, partilerin yeni gözdesi olacak gibi duruyor. Üstelik bu akımı tüm yüzünüz için kullanmanıza bile gerek yok! Dilerseniz sadece göz makyajınız için uygun birkaç ürün kullanabilir, istemezseniz sadece dudaklarınızı dudak yağı ile parlatabilirsiniz.

Bratz  dudaklar ile tüm dikkatleri üzerinize çekin!

Bratz bebeklerin dikkat çeken dudak görünümü bu sene epey moda! Kalın, gölgeli ve ombre bir görünüme sahip olmak içinse birkaç dudak hilesini bilmeniz yeterli! Katılacağınız partilerde trend ve göz alıcı görünmek için dudaklarınızı kahverengi bir dudak kalemi ile çerçeveleyebilir, içten dışa farklı renklerde ruj sürerek daha kalın bir görünüm elde edebilirsiniz. 


Bir Cevap Yazın