“Heraderma Polikliniği her zaman en iyinin peşinde olacak…”

Uzun yıllardır İzmir’de, en büyük organımız olan derimiz üzerine çalışan, tecrübeli ekibiyle fark yaratan bir klinik olarak öne çıkan, sağlık ve güzellik alanında önemli bir durak olan Heraderma’nın serüvenini merkezin sahibi Belgin Sabancı’dan dinledik…

genel-divamagazin

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz? Sizin ağzınızdan Heraderma’nın yolculuğunu da öğrenmek isteriz. Bize çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Bu sektöre başlamadan uzun süre önce Kaizen projelerinde takım liderliği yaptım. Bu felsefeyi bilmek her iş için çok önemlidir. Kaizen, çalışma alanı ne olursa olsun; sürece yönelik, küçük adımlı, insana dayanan, bilgiyi paylaşan ve sürekli iyiyi arama çabasıdır. Yaptığınız işte “Mükemmel, iyinin düşmanıdır” hedefi ile devam ederseniz, her yaptığınızın daha iyisini bulma çabasından asla vazgeçmezsiniz. Sonuç olarak; Heraderma’nın yolculuğu, küçük adımlı ama hep gelişimde ve en iyinin peşinde olarak devam edecek…

Dermatolog Prof. Dr. Şemsettin Karaca-divamagazin

Polikliniğinizde; Klinik Dermatoloji, Kozmetik Dermatoloji ve Medikal Estetik başlıklarında hizmet veriyorsunuz. Bu alanları birbirinden ayıran yönler nelerdir? Hangi uygulamalar öne çıkmaktadır?

Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı:Deri (cilt) hastalıkları tedavisini (Sedef hastalığı, vitiligo, egzama, siğiller, benler, ürtiker, alerjik deri hastalıkları, akne (sivilce) ve izleri, cilt lekeleri, mantar hastalıkları gibi..) Saç ve saçlı deri hastalıkları tedavisini (Saç dökülmeleri, saçta kıl kalitesi ve renk değişiklikleri gibi…) Tırnak hastalıkları tedavisini (Mantar hastalıkları, tırnak batması gibi…) Ağız içi, genital bölge gibi mukoza hastalıkları tedavisini (Oral aftlar, uçuk, ağız içi ve genital bölge ülserleri, mantar hastalıkları gibi…) Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisini (Genital siğiller (HPV), uçuk, frengi, molluskum kontagiozum, gonore (bel soğukluğu) gibi…) yapar. Bu gibi tüm uzmanlık gerektiren tedaviler “klinik dermatoloji” başlığında toplanır. Cerrahi Dermatoloji ise; klinik şartlarda ve uygun sterilizasyonda, dermatolog tarafından yapılan doğrudan cerrahi uygulamalarını kapsar. (Ben alımı, yara izi tedavisi yada deriden küçük kesiler ile müdehale gerektiren durumlar gibi..) Medikal Estetik Hekimi tarafından yapılan cerrahi olmayan estetik uygulamalar ya da dermatolog tarafından yapılan kozmetik dermatoloji uygulamaları ise; botoks, dolgu (göz altı ışık dolgusu, dudak, burun, çene, yüz, ..), PRP, mezoterapi, iple yüz germe, medical peelingler, cilt yenileme lazerleri, kılcal damar ve leke lazerleri gibi işlemlerdir. Tam anlamıyla “cilt” üzerine yoğunlaşan kliniğimizde, her birim yaklaşık olarak aynı talep oranları ile çalışmaktadır.

İzmirliler size çok güveniyor ve çok tercih ediliyorsunuz. Bu ilginin sebebi nedir sizce?

Hepimiz kendimiz için en iyisini isteriz. Bu nedenle kliniğimde cilde dair hizmet alanların “fısıltı gazetesi” mükemmel işliyor. Özellikle ön araştırmalarını yapmış, tedavi olmak istedikleri klinik hakkında beklentileri net olan danışanların memnuniyeti bize referans oluyor. Böylece sağlam ve büyük bir güven ağı oluşuyor. Sonuçta, tüm birimlerimize olan yoğun ilginin arttığını görebiliyoruz.

Heraderma Polikliniği'nin sahibi Belgin Sabancı-divamagazin

Takım çalışmasını önemseyen ve “Heraderma takım çalışmasıdır” sloganıyla öne çıkan bir kinik olarak bize ekip üyelerinizden bahseder misiniz?

Yaptığımız iş; ekip olabilmeyi gerektiriyor. Her birimizin ayrı becerileri, ayrı bakış açıları ve tecrübeleri var. Birbirimizi geliştirerek yol aldığımızda iyi hedeflere ulaşabiliriz. Hedeflerimiz, “hasta memnuniyeti” yolculuğunda her birimize sorumluluklar getiriyor. “Biz neden bir aradayız?” sorusunu cevaplamamız yeterli. Yeteneklerinizin en iyi halini kullanabileceğiniz bir çalışma ortamı arıyorsanız; burası bizim ekibimizin içinde, Heraderma’da olacaktır. Sonbahara girerken sizce cildimiz için önemli ve yapılması gereken uygulamalar neler?Öncelikle teknolojiyi iyi kullanmalıyız. İlk adımda, bakarak analiz değil; dijital 3 boyutlu cilt analizinden başlanması gerekiyor. Yaz sezonunda, güneş hasarından ne kadar korundunuz? Cilt yapınız nasıl bir değişim geçirmiş? Neye ihtiyacınız var? Ya da gerçekten bir ihtiyacınız var mı? (İyi bir sonuç için; mevcut durumu iyi analiz etmelisiniz.) Bu soruları cevapladıktan sonra, hekimlerimizin liderliğinde tüm tedavi planlarınız kolayca hazırlanacaktır.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevinç Gündüz-divamagazin

Sosyal medyanın toplumdaki estetik algısı ve sağlık konularında ne gibi etkileri olduğunuz düşünüyorsunuz?

Sosyal medyanın “Güzellik ve estetik amaçlı paylaşımlar açısından” doğruyu yansıtmadığını, hatta “denetlenebilir olmayan yerlerin”, gerçekdışı paylaşımları sebebiyle dolandırıcı nitelikte kazanç ortamı sağladığını düşünüyorum. Sağlık kurumlarının ve belediyelere bağlı çalışan ruhsatlı güzellik salonlarının “reklam & rekabet yasakları” bulunmaktadır. Eğer bir hekim ya da bir sağlık kurumu “ öncesi-sonrası” fotoğraf paylaşmıyorsa, bu işlemleri yapmıyor olduğu için değil, paylaşması “yasak” olduğu için yayınlayamamaktadır. Ülkemizde sosyal medya ortamını, uygulama ve karar verme ortamı olarak görmemelisiniz.

Her alanda olduğu gibi işin ehli insanlara uygulama yaptırmak önemli. Ancak günümüzde pek çok alandan kişinin özellikle dermokozmetik uygulamaları gerçekleştirdiğini görüyoruz. Bunlar için neler söyleyebilirsiniz?

Tanımlı olmayan hiçbir yer denetlenemez. Bu nedenle, medikal estetik uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin, uygulamayı ve yapılan yeri sorgulaması gerekiyor. Güzellik salonu ya da kuaförde doktor görmeniz, orada işlem yapılabileceği anlamına gelmiyor. Kullanılan ürün ve uygulama içeriğini detaylı olarak anlatan, oluşabilecek yan etkileri kontrol altında tutabilecek, uygulama sonrası takibinizin devam ettiği ve her zaman iletişim kurabileceğiniz bir sağlık kurumunu tercih etmelisiniz.


Bir Cevap Yazın