GÜZELLİK UZMANI ARMAĞAN ÜNLÜ LEPSOK: “YAZ BAKIMLARINIZI İHMAL ETMEYİN!”

Güzelliğe yaptığı dokunuşlarla İzmirli kadınların uğrak yeri olan Armağan’ın Güzellik Atölyesi’nden Armağan Ünlü Lepsok çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi…

Armağan Hanım, biraz kendinizden bahseder misiniz?

İzmir’de doğdum ve büyüdüm. Eğitim hayatımdan sonra çalışma hayatıma karar vermeden önce dünyanın farklı ülkelerini tanıyarak vizyonumu geliştirmek istedim. Araştırmalarım sonucunda reiki ve bioenerji ile daha yakından ilgilenme fırsatım oldu. Kendimi ve etrafımdakileri daha iyi tanımak için NLP ve Kişisel Gelişim kursları aldım. Çünkü hayatın her alanında iletişimin çok önemli olduğunu, her başarının doğru iletişimle geldiğini biliyorum. Bu, eğitim hayatımın her evresinde sürekli bir olgu.Bir sağlıklı yaşam merkezinde yöneticilik deneyimim oldu; girişimci ruhum beni kendi işimi kurmaya yönlendirdi. Halen devam eden Yeruşalim Gayrimenkul Danışmanlığı Şirketi’ni kurdum. Bir yandan da güzellik ve sağlıklı yaşam ile ilgili yurt içi ve yurt dışındaki eğitimleri almaya devam ettim. Çok çocuklu, çocuklarını çok seven, ancak özgürlüğünü de çocuklarına kaptırmamış bir anneyim. Kadının her zaman kendisini önemsemesi gerektiğini düşünüyorum. Öyle ki mutlu kadınların mutlu çocuklar yetiştirdiği kanısındayım.

Logonuzda lotus çiçeği görüyorum. Neden Lotus çiçeği?

Lotus çiçeği kendini temizleyebilme özelliğine sahip tek çiçek türüdür. Bu özelliğinden dolayı Hinduizm ve Budizm’de saflık ve güzellik ile ilişkilendirilmiştir. Lotus çiçeği sonsuzluğu, kutsallığı, saflığı temsil eder ve yaşamın, doğurganlığın, sürekli yenilenen bir gençliğin sembolüdür. Akıl ve ruhun saflığını temsil eder. Bu konuda beni etkileyen mitlerin birinden bahsetmek istiyorum: Buddha’nın annesi kraliçe Maya, Buddha doğmadan önce bir rüya görmüştür. Rüyasında beyaz erkek bir filin hortumunda beyaz lotus çiçeği tuttuğunu görür. Akabinde Buddha dünyaya gelir ve doğar doğmaz yürümeye başlar. Bastığı her yerde lotus çiçekleri açmıştır. Lotus çiçeğinin renklerine göre birçok anlamı vardır. Ruhsal aydınlanma, farkındalık, güzel konuşma, iyi niyet, doğru bakış açısı, doğru davranış, saflık, güzellik gibi. Her insan hayatın tüm zorluklarına rağmen harika yerlere ulaşabilir; tıpkı bir lotus gibi. Biz bu konuda kadınların destekçisi olmak için yola çıktık ve projelerimizi buna göre oluşturuyoruz.

Armağan Ünlü Lepsok Diva Magazin
Armağan Ünlü Lepsok

Merkezinizde hangi işlemler uygulanıyor?

Aslında merkezimizde bir kadının öz bakım ve güzelliği için gereken her türlü bakım ve danışmanlık mevcut. Öncelikle tanışmalar bizim için çok önemli. Kahve sohbetlerimizde danışanımızın gerçek ihtiyacını belirliyoruz ve ona göre bir bakım/gelişim planı oluşturuyoruz. Cilt bakımları, vücut bakımları, selülit ve sıkılaştırma programları, aromaterapik masajlar, kalıcı makyaj, microblading, kirpik uzatma ve şekillendirme yöntemleri, protez tırnak, beslenme danışmanlığı, medikal estetik danışmanlığı, plastik cerrahi danışmanlığı, kozmetik ürün danışmanlığı, kişisel gelişim gibi kadının ihtiyaç duyacağı birçok alanda hizmet veriyoruz.

Bir workshop odası görüyorum. Burada neler yapıyorsunuz?

Güzellik bütünlük gerektiren bir olgu. Workshop çalışmalarımızla danışanlarımızın hem bakımlar konusunda bilinçlenme hem de ruhsal olarak farkındalık kazan-maları için alanında uzman çözüm ortaklarımızla atölye çalışmaları düzenliyoruz. Bazen de güzellik uzmanı meslektaşlarımız için workshop programları organize ediyoruz. Workshoplar işimizin en keyifli yanlarından biri. Birinin hayatına dokunmak ve ona bir lotus çiçeği dokunuşu kazandırmak önemli. O zaman başarmış hissediyoruz.

eüçaöçüc

Okuyucularımıza güzellikle ilgili tavsiyeleriniz nelerdir?

Öncelikle güzelliğin bir davranış, bir duygu olduğunu vurgulamak istiyorum. Kadın kendini güzel hissederse güzeldir. Dışarıdan dokunuşlar içerideki güzelliği hissetmedikçe yetersiz kalacaktır. Bu yüzden workshop programlarımızı takip etmelerini öneriyorum. Yaz aylarında cildimizi korumak oldukça önemli. Bu yüzden bakımlarını ihmal etmemeleri gerekir. Beslenme hem sağlığımız hem de güzelliğimiz için olmazsa olmazlardan ve görsel, dekoratif uygulamalarla hem bedenlerini hem ruhlarını onurlandırmaları oldukça önemli. Tanışmak ve paylaşmak için onları merkezimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

İletişim:

Instagram: armaganinguzellikatolyesi


Bir Cevap Yazın