Grammy Ödülleri sahiplerini buldu

Megan-Thee-Stallion

Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden kabul edilen ve bu yıl 63’üncüsü gerçekleşen 2021 Grammy Ödülleri, sahiplerini buldu.

2021 Grammy Ödülleri’nin kazananları, Los Angeles’ta Trevor Noah’ın sunduğu törenle açıklandı. Beyoncé ve Taylor Swift en büyük dört ödülü kazanan kadın sanatçılar olarak tarih yazdı. Swift, yılın albümü ödülünü üç kez kazanan ilk kadın şarkıcı olurken, Beyonce, 28’inci Grammy zaferiyle en çok Grammy ödülü alan kadın olarak Grammy tarihine geçti. Beyonce’nin kızı Blue Iyvy ise 9 yaşında Grammy ödülü aldı.
Bu yıl 63’üncüsü düzenlenen müzik dünyasının en prestijli ödülü Grammy’de, Amerikalı rapçi, şarkıcı ve söz yazarı Megan Thee Stallion “En iyi yeni sanatçı” ödülünü alırken, aynı zamanda “En iyi rap şarkısı” ödülünü kazanan ilk kadın sanatçı da oldu.

Törende dikkat çekenler
Törende, “Yılın şarkısı” ödülünü H.E.R’in yazdığı ve Tiara Thomas ile seslendirdiği “I Can’t Breath”şarkısı kazandı. Yılın albümü dalında Taylor Swift’in “Folklore” albümü ödüle layık görüldü. Öte yandan, “Yılın kaydı” dalında, Billie Eilish’in “Everything I Wanted” şarkısı ödülü kazandı. “En iyi solo performans” dalında Harry Styles’ın seslendirdiği “Watermelon Sugar” ödüle layık görüldü. “En iyi pop-grup performansı” dalında da ödülü Lady Gaga ve Ariana Grande’nin seslendirdiği “Rain on Me” şarkısı kazandı. Pop türünde, “En iyi Pop vokal albümü” ödülünü, Dua Lipa’nın “Future Nostalgia” albümü aldı. “En iyi Country Şarkısı” ödülü “The Highwomen” grubunun seslendirdiği “Crowded Table” şarkısına verilirken, “En iyi Country albümü” ödülü Miranda Lambert’ın “Wildcard” albümüne verildi.


Bir Cevap Yazın