GOLDEN GLOBE AWARDS 77. KEZ DÜZENLENDİ

Oscar Ödülleri’nin habercisi sayılan Altın Küre (Golden Globes) Ödülleri sahiplerini buldu. 77’nci kez düzenlenen tören ABD’nin Los Angeles kentindeki Beverly Hilton’da gerçekleşti. Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ödüllerin kırmızı halısında da renkli anlar yaşandı.

20200111_BKP501

Oscar ödüllerinin habercisi sayılan Altın Küre (Golden Globes) ödülleri sahiplerini buldu.

Hollywood ünlülerinin aylardır hazırlandığı kırmızı halısında kelimenin tam anlamıyla şıklık yarışı yaşandı. Bazı ünlüler tam not aldı ama bazılarının seçimleri özellikle sosyal medyada espri konusu oldu.

Scarlett Johansson gecenin en gösterişli kıyafetlerinden birini giydi. Johansson’un elbisenin kuyruğu ve üzerindeki fiyonk dikkat çekti. Nicole Kidman’ı eşi Keith Urban yalnız bırakmadı.

Oscar’ın habercisi gözüyle bakılan 77. Altın Küre (Golden Globe) Ödülleri’ni kim kazandı sorusu cevabını buldu. Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından her yıl verilen Altın Küre (Golden Globe) Ödülleri’nin 77.’sinde, TV ve dizi dünyasının en iyileri, ABD’nin Los Angeles kentindeki Beverly Hilton’da, 5’inci ve son kez Ricky Gervais’in sunduğu törenle sahiplerine verildi. Gecenin sürprizi Drama Dalında En İyi Film 1917 olurken, Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği Once Upon a Time in Hollywood hem En İyi Senaryo hem de Müzikal ya da Komedi Dalında En İyi Film Ödülleri’ni aldı. Filmin yıldız oyuncularından Brad Pitt de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Biyografi türündeki Judy filmiyle Renée Zellweger En İyi Kadın Oyuncu seçilirken, yılın favori filmlerinden Joker’in başrol oyuncusu Joaquin Phoenix En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. The Farewell filmindeki rolüyle Müzikal ya da Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu seçilen Awkwafina, Altın Küre tarihinde bu ödülü kazanan ilk Asyalı oldu. Yılın Drama Dalında En İyi Dizisi Succession olurken; Fleabag ve Chernobyl diğer kazanan diziler oldu. Olivia Colman ve Brian Cox drama dizisi performanslarıyla ödüllendirildi. Güney Kore yapımı Parasite Yabancı Dilde En Film seçildi.


Bir Cevap Yazın