Göğüs Pompası Avantajları Nelerdir?

Anne sütünün bir bebek için en değerli besin olduğunu biliyoruz. Ancak, bazen bazı durumlarda bebeği emzirmek zor olabilir. Şu anda, göğüs pompası veya süt sağım makineleri, emzirmeye ihtiyacı olan tüm annelerin en büyük yardımcılarıdır. Araştırmalar ayrıca uzun süre emzirilen bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin anne sütü almayanlardan daha iyi olduğunu göstermektedir.

solo-elektrikli-gogus-pompasi-gs-pompas-kraft-936-44-B

Tabii ki, tüm anneler için en önemli şey; bu sütün yeterli olmasıdır! Bebeği ilk 6 ay boyunca kendi sütüyle beslemek isterler. Ve ardından 2 yaşına kadar anne sütü takviyesi önemlidir! Ancak yaşam koşulları değişiyor; Bir kadının çalışma hayatında daha fazla yer alması, emzirmeyi engelleyebilir. Ama şimdi, gelişen teknolojinin yardımıyla, anne sütünü sağabilir ve bebeğinize verebilirsiniz.

Göğüs Pompası Makinesi Nasıl Çalışır?

Göğüs pompalarının çalışma prensibi basittir. Çocuğun emme ritmini taklit ederek, anne göğsünden süt çıkmasını sağlayarak göğüs pompası memeyi süt üretmeye teşvik eder. Göğüs pompaları elektrikli ve manuel olmak üzere iki tiptedir. Çoğu model pillerle çalışma özelliğine de sahiptir. Aynı anda iki memeden süt sağmanıza izin veren ikili tipler de vardır. Hastane modelleri de vardır veya kiralanabilirler.

Elektrikli Göğüs Pompası Nasıl Kullanılır?

Göğüs yastığa yerleştirilir. Meme ucu, göğüs pompası mekanizmasının açık kısmına tam olarak yerleştirilir. Çünkü süt memeden çıktığında açık alanda süt toplamak için depoya boşaltılır. Memeye taktıktan sonra, elektrikli süt pompasını çalıştırmak gerekir. Yavaş bir ritimden sonra, yüksek vakum gücüne erişilir ve süt sağımı tamamlanır. En kaliteli ürünler için https://www.kraftbaby.com/gogus-pompasi adresini inceleyebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın